عضویت رایگان در مجله گردشگری "تورینجا"

عضویت رایگان در مجله گردشگری "تورینجا"

 مزایای ثبت نام در خبرنامه سایت : 

 

  • اطلاع از تورهای لحظه آخری ارزان قیمت
  • اطلاع از تخفیف های آژانس های مسافرتی
  • آگاهی از خدمات جدید سایت تورینجا

 

***اطلاعات شما به صورت کاملا محرمانه نزد ما محفوظ است***

ثبت و مشاهده تور ها
فعلا نه !
مجله گردشگری
بزرگترین فرودگاه جهان در استانبولخرید ارزان در استانبولسفر به روسیه در زمستان
فرصت شغلی تبلیغات الیت سیر

هر آنچه لازم است از تور مالزی بدانید

مالزی کشوری است در جنوب شرقی آسیا که پایتختت آن کوالالامپور است. پایتختت اداری این کشور پوتراجایا می باشد.
بارندگی های فراوان و آب و هوای مطلوب این کشور، مالزی را به عنوان کشوری سرسبز با هوایی معتدل معرفی می کند که دمای آن معمولا تغییرات اندکی را در طول سال شامل می شود. ساکنان کشور مالزی بیشتر نژادهای مالایی (مسلمان)، هندی و چینی هستند که از جهت سیاسی، حاکمان این سرزمین اقوام مالایی هستند. همچنین تور مالزی جزو محبوب ترین تور ها در تمام نقاط جهان به شمار می رود.


کشور مالزی شامل یازده ایالت غربی است:
سلانگور
نگری سمبیلان
ملاکا
جوهر
ملاکا
کلانتان
پاهانگ
ترنگانو
کلانتان
پراک
پرلیس
پنانگ
کراح
کلانتان
 و همچنین مناطق کوالالامپور و پوتراجایا در این بخش هستند.

دین بیش از 60% مردم این کشور، اسلام است. اسلام دین رسمی این کشور محسوب می شود. علارغم این موضوع، مردم این کشور از آزادی مذهب بهره مند هستند. بودایی ها، مسیحی ها، هندو ها و ادیان مختلف چینی، دیگر گروه های مذهبی در مالزی زندگی میکنند. تعطیلی های مذهبی گوناگونی در سراسر کشور برگزار می شود. در این کشور دین نقش مهمی دارد. 


زبان رسمی مالزی زبان مالایو (malayu) یا  باهاسامالزیا (Bahasa Malaysia) است که در سیستم آموزشی و کلیه مکاتبات کشور از آن استفاده می شود. زبان انگلیسی نیز از زمان سلطه انگلیسی ها در زبان مالزی رواج داشته است در محاورات و برقراری ارتباط بین نژاد های مختلف در مالزی به کار می رود. زبان انگلیسی که مردم مالزی صحبت می کنند، به زبان مانگلیش (Manglish) شهرت دارد که ترکیبی از لهجه های محلی با زبان انگلیسی است. حتی املای بسیاری از کلمات انگلیسی که مردم مالزی مینویسند با آنچه که متداول است فرق دارد.


مالزی کشوری است با طبیعتی بکر و زیبا که جشنواره های مختلفی در آن برگزار می شود از این رو هر گردشگری را به سفر به این کشور ترغیب میکند.
جشن های سنتی چهار گروه اصلی (اقوام مالایو، چینی ها، هندی ها و قبایل محلی مالزی شرقی) بخش مهمی از میراث فرهنگی غنی مالزی به حساب می آیند. بیشتر
 این جشن ها مذهبی هستند اما در مالزی، رسم است که همه ی مردم، بدون در نظر گرفتن نژاد یا مذهب، در جشن های مهم شرکت کنند.

جشن های مالزی


از جمله این جشن ها میتوان به این موارد اشاره کرد:
جشن های بودایی مالزی:
سال نوی چینی
چینگ مینگ    (Ching Ming)
جشن کیک ماه (Moon Cake)

جشن های هندوهای مالزی:
دی والی یا دی پاوالی (جشن چراغ ها)
گاوائی دایاکت (Gawai Dayak)
تایپوسام(ThaipuSam) 


جشن های مربوط به برداشت محصول در مالزی شرقی:
جشن کادازان (Kadazan)
گاوائی دایاکت (Gawai Dayak)مالزی را کشوری رو به توسعه مینامند از این رو میتواند مقصد بسیاری از افرادی که قصد تحصیل و یا کار و تجارت دارند نیز باشد.
مالزی کشوری مهاجر پذیر بوده و هست. از این رو در آن پراکندگی قومی و نژادی زیادی را مشاهده میکنید. این پراکندگی موجب به وجود آمدن تنوعی از زبان ها، خوراکی ها و فرهنگ ها شده است.
شاید برایتان جالب باشد که بدانید انتخابات در این کشور روز مشخصی ندارد و حداقل پنج سال یکبار انتخابات برگزار میشود.

صنایع دستی مالزی
اغلب صنعتگران کشور مالزی، مسلمان هستند از این رو دین اسلام تأثیر زیادی بر صنایع دستی مالزی گذاشته است. صنایع دستی متنوع و زیبای مالزی، شامل عتیقه های اصل و نفیس و کارهای دستی بی نظیر است. کشیدن تصویر انسان در کارهای هنری ممنوع است. بنابراین، اغلب طرح ها مربوط به عناصر طبیعت است. مثلاً ساقه های به هم پیچیده ی درختان مو، گل ها و حیوانات و پرندگان.
از صنایع دستی مهم در مالزی میتوان به صنعت پارچه بافی سنتی مالزی اشاره کرد که طرفداران بسیار زیادی در جهان دارد.
این کشور با داشتن جنگل های استوایی، از صنایع دستی چوبی بی نظیری برخوردار است. درگذشته مردم مالزی خانه ها را با الوار می ساختند. با دست و به طرز ماهرانه ای الوار ها را می تراشیدند. در خانه های مردم مالزی وسایل تزیینی زیبایی از صنایع دستی چوبی به چشم میخورد که برخی از آنها عبارتند از: قاب های چوبی کنده کاری شده به سبک مالایی قدیم مخصوص دیوار، در و پنجره، دسته های خنجر، جعبه ها و ظروف های حکاکی شده ی چینی، مجسمه هایی جالب و منحصر به فرد از مردم اورنگ اصلی، عصاهای کنده کاری شده، ظروف آشپزخانه و وسایل چوبی و معطر حکاکی شده.

ایالت کوالالامپورکوالالامپور پایتخت فدرال کشور مالزی است از این رو مرکز فعالیت های سیاسی و تجاری و تفریحی نیز می باشد. قدیمی ترین مرکز دیدنی و تاریخی این شهر میدان استقلال و ساختمان سلطان عبدالصمد است. امروزه کوالالامپور یکی از بلندترین ساختمان های جهان را در خود دارد. برج های دوقلوی پتروناس به ارتفاع 452 متر در کوالالامپور قرار دارند.
قطارهای سریع السیر شهری که مسافران و گردشگران را از محلی به محل دیگری از شهر منتقل میکند را میتوان یکی دیگر از امکانات این شهر نامید.


کوالالامپور


به شهر کوالالامپور شهر باغ نیز گفته می شود. کافیست بعد از غروب خورشید در شهر چرخی بزنید. با دیدن ساختمان ها و درختان که توسط چراغ هایی رنگارنگ تزئین شده اند میتوانید به صحت این ادعا پی ببرید.
 از جاذبه های این شهر میتوان به باغ های دریاچه (lake gardens) اشاره کرد. پارک بزرگی که مملو از گل های هیبیسکوس و ارکیده هستند.


lake gardens کوالالامپور


پارک پرندگان، پارک آهوان و پارک پروانه ها از محل های دیدنی دیگر این شهر به شمار می رود. اگر از علاقه مندان به تاریخ و فرهنگ هستید حتما سری به موزه ملی و موزه های دیگر کوالالامپور بزنید تا با فرهنگ و تاریخ این کشور آشنا شوید.
کوالالامپور


در شهر کوالالامپور برای خرید و تفریح میتوانید به خیابان های بوکیت بینتانگ، تونکو عبدالرحمن، خیابان آمپانگ سر بزنید. این مناطق دارای مراکز تفریحی از جمله کلوپ های گلف هستند. اگر به قصد خرید به این مناطق می روید با وجود تنوع در تولیدات و قیمت های مناسب آن ها میتوانید مطمئن باشید که دست خالی برنخواهید گشت.
رستوران های مختلفی در سطح شهر وجود دارند که میتوانند پاسخگوی هر گردشگر با هر نوع ذائقه ای باشند.

کشور مالزی یک مقصد جذاب توریستی برای سفر است که تورینجا به شما پیشنهاد می کند، حتما بهترین لحظات و خاطره ها را تجربه خواهید کرد.
دیدگاه شما


  نام و نام خانوادگی
  ایمیل
  نظر شما
  کد امنیتی
code

تور های مرتبط