عضویت رایگان در مجله گردشگری "تورینجا"

عضویت رایگان در مجله گردشگری "تورینجا"

 مزایای ثبت نام در خبرنامه سایت : 

 

  • اطلاع از تورهای لحظه آخری ارزان قیمت
  • اطلاع از تخفیف های آژانس های مسافرتی
  • آگاهی از خدمات جدید سایت تورینجا

 

***اطلاعات شما به صورت کاملا محرمانه نزد ما محفوظ است***

ثبت و مشاهده تور ها
فعلا نه !
مجله گردشگری
بزرگترین فرودگاه جهان در استانبولخرید ارزان در استانبولسفر به روسیه در زمستان
فرصت شغلی تبلیغات الیت سیر

۶ معبد باشکوه که باید در تور تایلند تجربه کنید

از آنجایی که بودیسم دین غالب کشور تایلند است قطعاً معابد بسیاری نیز می توان در این کشور یافت. تعداد این معابد به قدری زیاد است می‌‌‌‌توان این کشور را کشور معابد نامید. بنابراین تعجبی ندارد اگر بگویم که یکی این معابد که گاه بسیار هم با‌شکوه اند و از معماری زیبایی نیز بهره می برند از جاذبه های گردشگری تایلند به شمار رفته و مسافران زیادی را از سرتاسر دنیا به خود جذب می کند.

بنابراین یکی از جاذبه های گردشگری که می توان در تور تایلند به آن پرداخت و از آن دیدن کرد قطعاً این معابد با شکوه و زیبا هستند.

این معابد همانقدر که جایگاهی برای عبادت و برگزاری مراسم مذهبی هستند بیانگر فرهنگ و سنن مردم تایلند نیز می باشند، که در معماری  این معابد کاملاً مشخص است.

معابد تایلند که wat نامیده می شوند ساختمان هایی با زیبایی ، تزئینات زینتی و بسیار رنگارنگ در اندازه ها و سبک های مختلف معماری هستند. در داخل یک معبد تایلندی ، تصاویر بسیار بزرگ و کوچکی از بودا و نقاشی دیواری با شکوه مشاهده خواهید شد که حکایات Ramakien ، نسخه تایلندی حماسه هندی Ramayana یا از Jataka را نشان می دهد ، داستانهایی که درباره زندگی قبلی بودا حکایت می کند.

از آنجا که معابد مکانهای مقدسی برای مردم تایلند هستند و از اهمیت زیادی برای آنها برخوردارند، لطفاً در تور تایلند، هنگام بازدید از معبد ،  لباس مناسب بپوشید. همیشه کفش های خود را قبل از رفتن به داخل معبد در بیاورید و شلوار بلند یا پیراهنی مانند لباس بلند ، شانه های پوشیده شده و پیراهن آستین بلند بپوشید.

هیچ کس نمی خواهد توریستی بی ادب باشد که در تور تایلند به طور اتفاقی هرج و مرج را به چنین مکان آرام و مقدس می رساند. خوشبختانه ، قوانین و مقررات مربوط به آداب معاشرت در معابد به اندازه کافی ساده است.بنابراین حتماً قوانین مربوط به معابد را رعایت کنید.

در ادامه می خواهیم به ۶ معبدی بپردازیم که در تور تایلند حتماً باید از آنها دیدن کنید:


یک) Wat Rong Khun (رونگ خان):

وات رونگ خان، به عنوان معبد سفید معروف است. هنرمند تایلندی ، چلرمچای کوزیت پپات هنگام ایجاد این معبد با طراحی زیبا ، از بودا الهام گرفته بود و یک نمای سفید را با آینه هایی که کاملاً منعکس کننده نور خورشید است ، در آن به کار برده است. به گزارش جهانگردی تایلند ، Kositpipat پالت تمام رنگی را برای نشان دادن "عدالت و تشویق کارما خوب" انتخاب کرد. از دیگر اجسام نمادین می توان به یک گذرگاه پل به نام "پل چرخه تولد دوباره" اشاره کرد که از روی دریایی از دستان دراز از اعماق جهنم و "دروازه های بهشت" که توسط Death and Rahu محافظت می شود ، عبور می کند، اشاره کرد.بنابراین این معبد یکی از معابدی است که می تواند شما را در تور تایلند با داستان جالب خود سرگرم کند.


رونگ خان تایلند


دو) Phra Si Sanphet:
معبد Phra Si Sanphet واقع در آیوتایایا ، پایتخت سابق سیام که قدمت آن تقریباً به سال 1350 باز می گردد ، یکی از معدود معابدی است که در شرف ثبت در یونسکو قرار دارد. این بنا در زمان سلطنت راماتیبدی اول ، پادشاه آیوتایا ساخته شده است ، و برخلاف سایر معابد ، به عنوان صومعه سلطنتی خدمت می کرد و هرگز توسط راهبان اشغال نشده است. متأسفانه ، بسیاری از برجسته ترین مجسمه های تزئینی معبد یا ویران شده اند و یا گم شده اند ، مهمترین آنها یک مجسمه قد بلند بودا ، با نقره ای است که مهاجمان برمه ای آن را حذف کرده و ذوب می کنند. با این حال بخش اعظم بنای اصلی هنوز باقی مانده است ، از جمله سه بتکده های زنگ زده که در کنار معبد قرار دارند.


معبد Phra Si Sanphet


سه) Wat Pho:
وات Pho که به عنوان Wat Prachetuphon Vimon Mangkararam نیز شناخته شده است ، شاید به دلیل مجسمه گسترده بودا که در دیواره های مقدس آن قرار دارد ، مشهور باشد. طول این مجسمه بیش از 150 فوت (بیش از 4.5 متر) و ارتفاع آن 16 فوت است و هرکدام از آنها همراه با مادر مروارید و حک شده های روحانی مربوط به بودا و آموزه های وی هستند. این مجموعه معابد همچنین اولین دانشگاه دولتی 
تایلند است که هنوز هم به طور کامل عملیاتی شده و به عنوان خانه دانشکده پزشکی سنتی تایلند خدمت می کند.


Wat Pho تایلند


چهار) Wat Pa Maha Chedi Kaew:
به گزارش جهانگردی تایلند ، هنگامی که گروهی از راهبان در سی سا کت ، استان واقع در جنوب شرقی تایلند ، می خواستند یک معبد جدید احداث کنند ، آنها از افراد محلی برای تهیه مصالح ساختمانی درخواست کمک کردند. درخواست آنها این بود: بطری های خالی آبجو.
Wat Pa Maha Chedi Kaew به عنوان معبد یک میلیون بطری معروف است و تقریباً از 1.5 میلیون بطری Heineken و Chang  تشکیل شده است. از زمان آغاز این پروژه در سال 1984 و به دنبال آن بعد از آنکه Phra Khru Vivek Dharmajahn ، بنیانگذار معبد ، با یک محل زباله در نزدیکی  معبد که در آن پر از بطری های خالی وجود داشت،‌مواجه شد، راهبان مرتباً سازه های جدیدی را به مجموعه معبد اضافه کرده اند : یک نمازخانه ، برج های آب، خانه برای راهبان و یک دروازه ورودی متشکل از بطری های شیشه ای سبز و قهوه ای. تصورش را بکنید یک معبد دوستدار محیط زیست و تماماً ساخته شده از بطری های دور ریختنی! قطعا در تور تایلند دیدن از این جاذبه را توصیه میکنیم.


Wat Pa Maha Chedi Kaew تایلند


پنج) Wat Chantaram:
دلیل این که چرا از وات شانتارام (که به عنوان واتا سونگ نیز معروف است) اغلب به عنوان معبد شیشه ای یاد می شود کاملاً مشخص است. فضای داخلی معبد که در تایلند مرکزی غربی قرار دارد، خانه ای از آینه ها را مانند آنهایی که به طور معمول در یک خانه سرگرم کننده یافت می شود ، به ذهن متبادر می کند. ستون های شیشه ای که با نور تزئین شده و این ستونها به یک بودای غول پیکر طلایی منتهی می شوند که همانند مجسمه اصلی Phra Phuttha Chinnarat است که در معبد دیگری به نام Wat Phra Si Rattana Mahathat یافت می شود و همواره از آن به عنوان "زیباترین تصویر" یاد می شود.


Wat Chantaram تایلند


شش) Wat Phra Dhammakaya:
بنا به گفته بنیاد Dhammakaya ، نیم قرن پیش، سرزمینی که وات Phra Dhammakaya در آن قرار دارد چیزی غیر از یک مزرعه برنج نبود. اما امروز خانه یکی از بزرگترین مجموعه های معابد کشور است. این معبد در سال 1970 تأسیس شده است و به عنوان یک مکان زیارتی منظم برای بوداییانی که به دنبال روشنگری هستند و به تمرین مراقبه می پردازند استفاده می شود. اوج معبد Dhammakaya Cetiya است، یک سازه بزرگ گنبدی که بسیار شبیه به یک سفینه فضایی است که 105 پا طول و 354 فوت قطر دارد. ستیا شامل یک تصویر مقدس از بودا در طلای جامد، به همراه یک میلیون تصویر از بودا در سراسر فضا است.دیدن از این بودای عظیم الجثه می تواند از زیبایی های تور تایلند باشد.


Wat Phra Dhammakaya تایلند


قطعاً تعداد معابد موجود در تایلند بسیار زیاد است و هر کدام زیبایی و معماری و البته داستان و روایت خاص خود را دارند که شاید مدت محدود اقامت شما در تور تایلند به شما اجازه بازدید از همه آنها را ندهد.  
توصیه ما این است که به جای عجله به خرج دادن برای این که بتوانید از همه معابد تایلند با عجله و بدون دقت کافی در تور تایلند دیدن کنید، این است که، از چند معبدی که در مجال بازدید از آنها را دارید، به خصوص معابد ذکر شده، با دقت و حوصله دیدن کنید و از معماری بنا و آداب و رسوم بودایی ها و فرهنگ و هنر به کار رفته در آنها لذت ببرید.


دیدگاه شما


  نام و نام خانوادگی
  ایمیل
  نظر شما
  کد امنیتی
code

تور های مرتبط