عضویت رایگان در مجله گردشگری "تورینجا"

عضویت رایگان در مجله گردشگری "تورینجا"

 مزایای ثبت نام در خبرنامه سایت : 

 

  • اطلاع از تورهای لحظه آخری ارزان قیمت
  • اطلاع از تخفیف های آژانس های مسافرتی
  • آگاهی از خدمات جدید سایت تورینجا

 

***اطلاعات شما به صورت کاملا محرمانه نزد ما محفوظ است***

ثبت و مشاهده تور ها
فعلا نه !
مجله گردشگری
بزرگترین فرودگاه جهان در استانبولخرید ارزان در استانبولسفر به روسیه در زمستان
فرصت شغلی تبلیغات الیت سیر

۸ مورد که باید درباره فرهنگ تایلند بدانید

هنگام مسافرت با تور تایلند به سرعت متوجه تفاوت های زیادی خواهید شد. چیزهایی مثل تایلندی هایی که به یکدیگر سلام می کنند، احترام می گذارند، عذرخواهی می کنند و با ژست معروف به "وای" خداحافظی می کنند، بدون اینکه دست در دستشان باشد. فرهنگ تایلند دارای ویژگی های خاص زیادی است که قطعاً دانستن آن می توان شما را در طی سفرتان در تور تایلند یاری کند.

1) وای(way): 

یک روش احوال پرسی و به قول ما سلام و علیک است که در آن تایلندی ها در هنگام سلام، خداحافظی، تشکر و عذرخواهی دو دست خود را در کنار هم و جلوی صورت نگه می دارند. در هنگام تور تایلند باید به این نکته توجه کنید که هنگامی که یک تایلندی با شما وای می کند شما هم به همین روش به او پاسخ دهید البته نیازی نیست این روش را برای افراد جوانتر به کار ببرید و تنها کافی است به یک لبخند کوچک بسنده کنید. در تایلند هم مانند سایر کشورهای آسیا به خصوص آسیای شرقی رتبه بندی افراد براساس سن انجام می شود بنابراین باید با افراد بزرگتر از خودتان مودبانه تر برخورد کنید. 


vrGSCcIfNxAecfXlUo90H8Wm8aUgKCcgGM0WGEHH


2) مسائل خانوادگی:
همانطور که قبلاً هم ذکر شد مسائل خانوادگی اهمیت بسیار زیادی در کشور تایلند دارد و اهمیت و جایگاه خانواده بسیار بیشتر و گسترده تر از لفظ خانواده در کشورهای غربی است.
اگر در تایلند با خانواده ای مواجه شدید که پر از برادر است تعجب نکنید، قطعاً تعداد زیادی از این افراد که یکدیگر را برادر صدا می کنند پسر عمو های یکدیگرند. از آنجایی که در زبان تایلندی واژه ای برای پسر عمو وجود ندارد یکدیگر را برادر صدا می زنند!
این طبیعی است که خانواده های بزرگ زندگی نزدیک به یکدیگر داشته باشند، زیرا بسیاری از تایلندی ها حتی اگر  برای کار مجبور به دوری از خانواده شوند، پیوندهای محکمی با دهکده هایشان برقرار می کنند. این امر بسیار معمول است که با والدین یا مادربزرگ ها یا عمه ها و عموهایشان بزرگ شوند. انتظار می رود اعضای جوانتر خانواده از نظر مالی یا سایر رسیدگی های دیگر به مراقبت از اعضای پیر کمک کنند. قطعاً در تور تایلند از میزان احترام و جایگاه خانواده شگفت زده خواهید شد.


cqbfZUlzW9uMV48TAHd2pWhbSEyJl7Ke17fdO5Z6


3) وضعیت افراد وجایگاه اجتماعی:
وضعیت افراد در اجنماع، در تایلند بسیار مهم و قابل توجه افراد است تا حدی که این جایگاه می تواند برروی نحوه انجام وای هم تاُثیر دارد. وقتی می خواهند وای انجام دهند جایگاه افراد مشخص کننده کسی است که باید اول آن را انجام دهد.بنابراین هنگام سفرتان با تور تایلند این نکته را برای وای در نظر بگیرید.
وضعیت در فرهنگ تایلند یک چیز عظیم است. سن، ارتباطات خانوادگی، نوع شغل، تحصیلات و سطح درآمد همه از عوامل مؤثر در درک وضعیت یک فرد در جامعه است. وضعیت، مانند برخی فرهنگ ها ثابت نیست. اگر شرایط آنها تغییر کند، یک تایلندی می تواند وضعیت خود را بدست آورد یا از دست بدهد.
وقتی دو نفر قرار است با هم مشورت کنند این وضعیت و جایگاه را در نظر می گیرند.


07GoRK-PZCXkH5EQvdFRasg76uFadUJ2yEvlOdf-


4) احترام:
احترام، شرم و مفهوم چهره در تایلند مهم است، خیلی بیشتر از بسیاری از کشورهای غربی. استفاده از زبان و وای فقط دو راه تایلندی ها برای نشان دادن احترام است. بازدید از خانه شخصی بدون گرفتن حداقل یک هدیه کوچک، این یک بی احترامی محسوب می شود. عدم برداشتن کفش قبل از ورود به خانه نیز نشانه بزرگی از بی احترامی است. بی احترامی به شخصی از طرق مختلف می تواند باعث شود فرد جایگاه خود نزد افراد را از دست بدهد. فریاد زدن به کسی در ملاء عام مردم روش دیگری برای از بین رفتن جایگاه افراد است.
5) میهن پرستی:
مردم تایلند هم مانند مردم بسیاری از کشورهای دیگر افراد میهن پرستی هستند. این کشور به این که تنها ملتی در جنوب شرقی آسیا است که هرگز توسط کشورهای اروپایی مستعمره نشده است افتخار می کند. سرود ملی دو بار در روز نواخته می شود، به این صورت که مردم متوقف شده و می ایستند تا اینکه آهنگ تمام شود. پرچم ملی در جاهای مختلفی نصب شده، که هر روز صبح با سرود ملی برافراشته می شود و دوباره در شب پایین می آید. سرود کینگ قبل از شروع فیلم ها در سینماها پخش می شود. بسیاری از تایلندی ها اعتقاد دارند که عشق پایدار کشورشان است و به مذهب و سلطنت گسترش می یابد. پس در سفرتا در تور تایلند هرگز کاری نکنید که بی احترامی به کشورشان محسوب شود.


ExmPdt80MpevNrONWE9bkTq734kJmHn8dZiuAUNc


6) جای نگرانی نیست:
تایلندی ها به ندرت احساسات منفی شدیدی را نشان می دهند، عصبانیت، تنفر، و گریه کردن. این بدان معنا نیست که آنها آدمهای احساساتی نیستند، بلکه رفتارشان به این دلیل است که شخص نمی خواهد چهره و جایگاه خود را با نشان دادن احساسات خود در ملاء عام از دست بدهد. عبارت رایجی که هر روز بارها و بارها شنیده می شود، mai bpen rai است به این معنی که جای نگرانی نیست یا اشکالی ندارد. شما نوشیدنی خود را ریختید؟ mai bpen rai. شما در امتحان شکست خوردید؟mai bpen rai و ....
البته این به این معنا نیست که چون تایلندی ها افراد خونسردی هستند می توانید هر خلافی انجام دهید، قوانینشان را بشکنید یا سر آنها کلاه بگذارید پس حواستان باشد در سفرتان با تور تایلند سعی نکنید گولشان بزنید.

7) لبخندها می توانند معانی زیادی داشته باشند:
شاید شما هم شنیده باشید که تایلند را سرزمین لبخند می نامند. قطعاً شما در سفرتان با تور تایلند با لبخندهای فراوان تایلندی های روبه رو خواهید شد، لبخندهای مداوم، که مردم تایلند را به ملتی گرم، شاد و پذیرا تبدیل کرده است.‌
اما باید در خاطر داشته باشید که همیشه لبخندها واقعی نیست و گاهی نقابی برای مخفی کردن احساسات واقعی شان به کار می رود. اگرچه مردم تایلند مردمی خونگرم و مهمان نواز هستند اما گاهی لبخندشان حاکی از رضایت نیست و برایشان تبدیل به عادت شده است.


RX_jK2FlIGBHKDUnKRbqfz2oi4eYQvmQJ3kxOXBd


8) دین یکتا:
مذهب غالب مردم تایلند بودیسم، به ویژه بودیسم تروادا (Theravada) است. آیینی که در تایلند استفاده می شود، نسبت به سایر ملل بودایی بی نظیر است، زیرا تحت تاثیر بسیاری از عناصر خارجی تزریق شده است. شیوه های هندو و اعتقادات سنتی چینی تا حدودی بر اعتقادات محلی تأثیر گذاشته است و نقش مهمی در ساخت بودیسم تایلندی امروز دارند.


09IKQij6N55G4h47vZZ4tqp563oerDiSDs2cXGMo


در این مطلب سعی کردیم به موارد جالبی از فرهنگ تایلند بپردازیم که بخشی از عادات و آداب و رسوم روزمره مردم تایلند به شمار می رود و بد نیست که آنها را در سفر تان با تور تایلند در نظر بگیرید.

دیدگاه شما


  نام و نام خانوادگی
  ایمیل
  نظر شما
  کد امنیتی
code

تور های مرتبط