عضویت رایگان در مجله گردشگری "تورینجا"

عضویت رایگان در مجله گردشگری "تورینجا"

 مزایای ثبت نام در خبرنامه سایت : 

 

  • اطلاع از تورهای لحظه آخری ارزان قیمت
  • اطلاع از تخفیف های آژانس های مسافرتی
  • آگاهی از خدمات جدید سایت تورینجا

 

***اطلاعات شما به صورت کاملا محرمانه نزد ما محفوظ است***

ثبت و مشاهده تور ها
فعلا نه !
مجله گردشگری
بزرگترین فرودگاه جهان در استانبولخرید ارزان در استانبولسفر به روسیه در زمستان
فرصت شغلی تبلیغات الیت سیر

باید ها و نباید هایی در سفر به مالزی

مالزی کشوری است که هر ساله پذیرای گردشگران بسیاری از سراسر دنیا است. بیشتر این گردشگران برای سفر تور را انتخاب میکنند. تور مالزی از جمله تورهایی است که طرفداران زیادی در دنیا و به خصوص در ایران را دارد. یکی از جذابیت هایی که گردشگران را به سفر با تور مالزی تشویق می کند دیدن تمامی فرهنگ و آداب و رسوم مردم آسیا در یک جا می باشد.

این گردشگران میبایست با فرهنگ و قوانین این کشور آشنا باشند تا بتوانند در آنجا برای مدتی هرچند کم به سر ببرند.

در این مقاله قصد داریم به برخی از این بایدها و نباید ها بپردازیم که همگی به رسم و رسوم این کشور باز میگردد.


• همانطور که میدانید مالزی کشوری است که اکثریت مسلمان هستند اما به هر ترتیب آموزه های بودایی نیز در این کشور وجود دارند. مثلا اینکه آن ها سر را با ارزش ترین عضو بدن می دانند. از این رو هیچگاه در این کشور با دست سر کسی را لمس نکنید و وقتی کسی نشسته است هیچ وسیله ای را از روی سر او رد نکنید.

این گونه کارها در فرهنگ مردم مالزی ناپسند محسوب می شود.

• اشاره کردن با دست و یا پا در فرهنگ کشور ما شاید بد نباشد و خیلی هم مرسوم باشد اما در کشور مالزی این حرکت بسیار ناشایست است.

• چیز دیگری که مهم است بدانید این است که با کفش وارد منازل شخصی، مراکز مذهبی نشوید. دست دادن به مردان پسندیده است اما هیچگاه برای دست دادن به زن ها پیش قدم نشوید.

• جالب است بدانید در فرهنگ مردم مالزی دست چپ را تمیز نمی دانند! فقط برای انجام کارهای نظافتی از آن استفاده می کنند. از این رو سعی کنید حتی اگر چپ دست هستید در اموری مثل دست دادن و غذا خوردن در عموم و… از دست چپ استفاده نکنید.

• برای ورود به معابد و مکان های مذهبی نباید لباس های خیلی باز و یا کوتاه بپوشید. باید کلاه از سر بردارید و با پای چپ وارد شوید. برای خروج هم بهتر است با پای راست خارج شوید. که البته این موضوع را گردشگران بسیاری نمی دانند و به طبع مردم از آن ها خرده نمی گیرند.

• نکته دیگری که لازم است بدانید این است که سیاست و دین دو مسئله بسیار حساس در این کشور هستند. پس بهتر است در طول سفر خود در کشور مالزی از این موارد صحبتی نکنید.

• قبل از سفر به هر کشوری باید از زبان مردم آن کشور مطلع باشید. مردم مالزی زبان انگلیسی را بلد هستند اما بهتر است کمی از جملات معمول محلی آن ها را نیز یاد بگیرید.

• مالزی کشوری گرمسیر می باشد. بنابراین با وجود گرم و مرطوب بود آب و هوا در آنجا  باید همیشه یک بطری آب همراه خود داشته باشید.


آنچه در مالزی خواهید دید

نکته جالبی که در این کشور به چشم میخورد اتحاد آنها علارغم وجود قومیت های مختلف است. در این کشور نمونه ی کامل از جوامع کاملا انسانی را می توان به چشم دید.


کارهایی ممنوع در مالزی


با شرکت در جشن های فراوان این کشور میتوانید به این مهم پی ببرید. همه ی مردم کشور مالزی با وجود فرهنگ و مذاهب متفاوتی که دارند در همه جشن ها شرکت میکنند. هر قومی جشن ها و مراسم سنتی مربوط به خود را آزادانه برگزار می کنند.همه ی قومیت ها هم وطنان خود را همراهی می کنند.
فرهنگ مالزی ترکیبی از فرهنگ کشور هند، کشور چین و مالایی می باشد. این فرهنگ ها باهم پیوند خورده و سبب تنوع جذابی در همه زمینه ها شده است.


غذاهای مالزی


این تنوع بر روی فرهنگ غذایی مردم مالزی تاثیر بسزایی داشته است و سبب شکل گیری تنوعی از غذاهای محلی شده است که در سراسر جهان معروف می باشند. عطر و طعم فوق العاده دوست داشتنی غذاهای مالزیایی باعث شده تا گردشگران تورهای مالزی نتوانند در مقابل عطر وسوسه کننده و طعم لذیذ غذاها مقاومت نموده و بدون چشیدن آن ها مالزی را ترک کنند. خیابان پنانگ را پایتخت غذای خیابانی آسیا می نامند. در این خیابان تنوعی از غذاها به چشم میخورد مانند نودل ها تند، سمبوسه و ...
مالزیایی ها از ادویه جات و چاشنی های مختلف استفاده میکنند که این سبک  پخت و پز آن ها باعث شده تا غذاهای آنها بسیار لذیذ و خوش عطر باشد و مورد توجه بسیاری از مردم سراسر جهان قرار گیرند. این سبک غذایی آن ها تا جایی پیش رفته که بسیاری از غذاهای محلی این کشور جای خود را در منوی غذایی رستوران های بین المللی کشورهای مختلف باز کرده اند.
صنایع دستی در مالزی بسیار پر رونق است.صنایع دستی متنوع و زیبای مالزی، شامل عتیقه های اصل و نفیس و کارهای دستی بی نظیر است. کشیدن تصویر انسان در کارهای هنری ممنوع است. بنابراین، اغلب طرح ها مربوط به عناصر طبیعت است.


صنایع دستی مالزی


صنعت پارچه بافی سنتی از صنایع دستی مهم در مالزی به شمار می رود که طرفداران زیادی در سراسر دنیا دارد.
در مالزی، هنر حصیربافی شما را به شگفتی وا می دارد. در این کشور، الیاف گیاهان محلی و نی خیزران، راتان و نیز برگ های درخت نخل را می بافند و از آن ها وسایلی مانند کلاه، کیف و سبد، حصیر یا زیرانداز و... درست می کنند.


هنرهای دستی در مالزی


معروف ترین گیاهی که در مالزی خواهید دید، رافلسیا نام دارد. شکوفه های آن می توانند حتی به قطر ۹۱ سانتی متر نیز برسند که همین مسئله، گیاه مذکور را به بزرگترین گل جهان بدل می کند. این گیاه هنگام شکوفه دادن، بوی بسیار بدی از خود ساطع می کند و به همین دلیل، لقب گل جسد برایش در نظر گرفته شده است. عطر ناخوشایند این گل سبب میشود تا حشرات به سمت گل کشانده شوند و عمل گرده افشانی را انجام دهند.


بزرگ ترین گل در مالزی


نکته مهمی که باید بدانید این است این کشور مجازات سنگینی در رابطه با مواد مخدر دارد. اگر مقادیر زیادی از مواد و داروهای خاص همراه شما باشد، احتمال اینکه به اعدام محکوم شوید زیاد خواهد بود.
مالزی دارای بهترین خطوط هواپیمایی ارزان قیمت است به طوری که هشت سال متوالی جایزه بهترین خطوط هواپیمایی ارزان قیمت را ازآن خود کرده است.
مسلما شرکت در تور مالزی سفری پر از شگفتی را برای شما رقم خواهد زد.

دیدگاه شما


  نام و نام خانوادگی
  ایمیل
  نظر شما
  کد امنیتی
code

تور های مرتبط