عضویت رایگان در مجله گردشگری "تورینجا"

عضویت رایگان در مجله گردشگری "تورینجا"

 مزایای ثبت نام در خبرنامه سایت : 

 

  • اطلاع از تورهای لحظه آخری ارزان قیمت
  • اطلاع از تخفیف های آژانس های مسافرتی
  • آگاهی از خدمات جدید سایت تورینجا

 

***اطلاعات شما به صورت کاملا محرمانه نزد ما محفوظ است***

ثبت و مشاهده تور ها
فعلا نه !
مجله گردشگری
بزرگترین فرودگاه جهان در استانبولخرید ارزان در استانبولسفر به روسیه در زمستان
فرصت شغلی تبلیغات الیت سیر

فستیوال ها و جشنواره های جذاب تایلند

در کنار دیدنی های شگفت انگیز گردشگری، برخی از مسافران علاقه مندند تا در طی سفرشان با تور تایلند بهترین غذاهای محلی را امتحان کنند، در بازارهای محلی گردش کنند و به طور کلی با فرهنگ موجود در تایلند آشنا شوند. جشنواره ها و فستیوالها یکی از بهترین راه ها برای تجربه این موارد است. تایلند دارای تعطیلات ملی و جشنواره های بودایی زیادی است. در فرهنگ های جشن های زیادی وجود دارد که برای حضور در آنان در تور تایلند باید از آنها مطلع شوید.

بنابراین قصد داریم تا در اینجا درباره چند فستیوال و جشنواره هیجان انگیز و زیبای تایلند با شما صحبت کنیم.

جشن سال نو: مردم تایلند تقریباً 70 سال است که از اول ژانویه به عنوان اولین روز سال جشن می گیرند. سال نو تعطیلات طولانی (از 31 دسامبر تا 3 ژانویه) در تایلند  است. بسیاری از افراد از این فرصت برای مسافرت داخلی یا خارج از کشور استفاده می کنند. برای افرادی که از زادگاهشان دور است، زمان آن است که به خانه بروند تا والدین و خانواده را ملاقات کنند.

مدارس تایلند همیشه برای دانش آموزان مهمانی برگزار می کنند. نمایش ها و بازی هایی برای لذت بردن بچه ها و همچنین مبادله هدایا وجود دارد. سازمان ها و شرکت ها همچنین برای کارمندان خود مهمانی سال نو ترتیب می دهند، همکاران نیز از نمایش ها، غذاها و هدایای مبادله ای لذت می برند.

جشن سال نو چینی: بسیاری از تایلندی ها ریشه های خود را از چین می دانند. به طور رسمی، 14 درصد از جمعیت تایلند چینی هستند، اما ممکن است درصد بیشتری خود را "تایلندی-چینی" معرفی کنند. بیشتر تایلندی ها مانند هر بهانه ای برای یک مهمانی (یا فروش)، سال نو چینی یا قمری را هم جشن می گیرند. این تعطیلات در سرتاسر تایلند به ویژه در مناطقی که جمعیت زیادی از چینی ها را داراست (مانند بانکوک)، جشن گرفته می شود، به خصوص در منطقه Chinatown که معمولاً به صحنه یک مهمانی بزرگ تبدیل می شود.

در طی سفرتان با تور تایلند در این ایام، توجه به این نکته حائز اهمیت است که، گرچه ممکن است در آن روز جشن های بزرگی برگزار شود، اما به هر حال سال نو قمری یک تعطیلات رسمی ملی نیست. دفاتر و خدمات دولتی باز هستند اما برخی از مشاغل ممکن است در این روز تعطیل باشند.


جشن سال نو چینی در تایلند


تعطیلات Songkran Songkran : معروف ترین جشنواره تایلند است و یک رویداد مهم در تقویم بودایی است. در این جشنواره آب نشانگر آغاز سال نو سنتی تایلند است. نام Songkran از یک کلمه سانسکریت به معنی "عبور" یا "نزدیک شدن" گرفته شده است.
جشنواره Songkran در ماه آوریل هر سال، از سیزدهم تا پانزدهم برگزار می شود. اگر در این دوره با تور تایلند از تایلند بازدید می کنید، آماده باشید تا یک سطل آب رویتان پاشیده شود! تعداد زیادی از مردم در حال پرتاب آب با سطل آب، تفنگ های آب پاش و ... هستتند و به طور کلی هر کسی را در مجاورت خیس می کنند. تقدیر از خانواده یکی دیگر از جنبه های مهم این جشنواره است که بسیاری از تایلندی ها برای گذراندن وقت خود با اقوام پیر خود راهی زادگاه شان می شوند. بودایی ها همچنین از معابد سرتاسر سونکران بازدید می کنند که در آن به عنوان یک نشانه احترام آب بر روی تصاویر بودا و روی دست راهبان بودایی ریخته می شود.


جشنواره سونگکران در تایلند


روز ویزاوا بوچا: تایلندی ها در روز ویزاوا بوچا سه واقعه مهم در زندگی بودا را گرامی می دارد: تولد وی، روشنگری و مرگ او.
در تایلند، روز ویزاوا بوچا زمانی است که مردم با اهداء هدایا و شرکت در مراسم های مختلف، از معابد محلی برای بازدید می کنند. آنها همچنین به موعظه های آموزه های بودا گوش می دهند و به مراقبه می پردازند و راهبان به آنها توصیه می کنند که از احکام بودیسم پیروی کنند. سپس به کارگران معبد غذا عرضه می کنند. برخی نیز پرندگان یا ماهی ها را به عنوان وسیله ای برای از بین بردن "کارما منفی" آزاد می کنند.


روز ویزاوا بوچا در تایلند


روز یادبود Chulalongkorn  در تایلند: روز یادبود Chulalongkorn یک تعطیلات مهم است که به شهروندان تایلند فرصتی می دهد تا به پادشاه Chulalongkorn احترام بگذارند. پادشاه Chulalongkorn تایلند را برای قرن بیستم احیا کرد. او به دلیل سیاستهای مترقی و اقدامات دیپلماتیک خود بسیار مور علاقه مردم شد.  اگر در این روز با تور تایلند سفر کردید یادتان باشد که مردم تایلند روز یادبود Chulalongkorn زندگی و دستاوردهای او را جشن می گیرند.


روز یادبود چولالونگکرون در تایلند


مراسم شخم زدن رویال در تایلند: در تایلند، مراسم سالانه شخم زدن رویال یک روز خاص است که در آن مراحل نمادین کاشت برنج انجام می شود، که قرار است به تضمین برداشت خوب در سال آینده کمک کند.
کاشت سلطنتی در آغاز فصل رشد برنج اتفاق می افتد و شامل دو گاو مقدس است که یک گاوآهن تزئینی را می کشند، در حالی که مردان با لباس سنتی برنج کاشت می کنند. همچنین این گاوها از برنج، علف، غذاهای دیگر تغذیه می شوند و مردم هم با خوراکی ها تغذیه می شوند.
اگر از علاقه مندان شرکت در مراسم های محلی هستید در تور تایلند می توانید از این مراسم کاشت برنج لذت ببرید و از نزدیک شاهد یک مراسم محلی در تایلند باشید.
مهمانی ماه کامل: اگر دوست دارید تا در تور تایلند در طی لذت بردن از سواحل زیبا از یک فستیوال جذاب لذت ببرید مهمانی ماه کامل بهترین پیشنهاد برای شماست. آنچه که ده ها سال پیش ظاهراً به عنوان یک مهمانی کوچک در بین دوستان آغاز شده بود، احتمالاً بزرگترین مهمانی ساحلی در جهان است. هر ماه 30،000 نفر یا بیشتر در یک ساحل در جزایر تایلند جمع می شوند تا به بازی با آتش و جشن در زیر یک ماه کامل بپردازند.
بسیاری از مهمان ها در طی جشن بر روی ماسه می خوابند.
فستیوال گل چیانگ می در تایلند: واقعاً  هیچ نمایش گل و گیاهی رنگارنگ تر و  شگفت آورتر  از فستیوال Chiang Mai نیست این جشنواره گل چشمگیر در آخر هفته اول فوریه رخ می دهد. مجموعه ای از شناورهای خیره کننده را با گلهای خوشبو در هر رنگ، اندازه و تنوع تصور کنید. این جشنواره مطمئناً برای کسانی که عاشق جوانه ها، شکوفه ها و آرایش های گل های درخشان هستند، یکی از ویژه ترین جشنواره ها در تجربه با تور تایلند است. برجسته ترین و هیجان انگیزترین بخش جشنواره گل، رژه خیره کننده است که در امتداد جاده Charoen Muang در Chiang Mai برگزار می شود. این رژه شامل شناورهای چشمک زن است که بر روی آن گل های چند رنگ، گروه های طبل زدن و افرادی که لباس های رنگارنگ و سنتی پوشیده شده اند، قرار می گیرند.


فستیوال گل چیانگ می در تایلند


امیدواریم مطلب فوق شما را با تعدادی از روزهای تعطیل و جشنواره ها و رویدادهای مهم تایلند آشنا کرده باشد که بتوانید از این موارد در طی سفرتان با تور تایلند مد نظر قرار دهید.

دیدگاه شما


  نام و نام خانوادگی
  ایمیل
  نظر شما
  کد امنیتی
code

تور های مرتبط