عضویت رایگان در مجله گردشگری "تورینجا"

عضویت رایگان در مجله گردشگری "تورینجا"

 مزایای ثبت نام در خبرنامه سایت : 

 

  • اطلاع از تورهای لحظه آخری ارزان قیمت
  • اطلاع از تخفیف های آژانس های مسافرتی
  • آگاهی از خدمات جدید سایت تورینجا

 

***اطلاعات شما به صورت کاملا محرمانه نزد ما محفوظ است***

ثبت و مشاهده تور ها
فعلا نه !
مجله گردشگری
بزرگترین فرودگاه جهان در استانبولخرید ارزان در استانبولسفر به روسیه در زمستان
فرصت شغلی تبلیغات الیت سیر

بالی

از بالی چه می دانید؟

بالی که از آن به عنوان جزیره خدایان، جزیره بهشت یا جزیره هزاران معبد نیز یاد می شود، بین جاوا و لمبوک قرار گرفته است. جاوا در غرب بالی واقع شده است در حالی که لمبوک در شرق بالی است. بالی یکی از 33 استان اندونزی است که دنپاسار در قسمت جنوبی جزیره به عنوان پایتخت آن قرار دارد.

بالی از گذشته محل اجتماعات کوچک هندو بوده است. در سال 2010 ، 92.29 درصد از کل جمعیت 3.891.000 نفر به بالینی هندو پیوستند. بقیه افراد به اسلام، بودیسم و مسیحیت پایبند هستند. بالی به عنوان بزرگترین مقصد توریستی در اندونزی به شمار می رود چرا که در سراسر جهان به خوبی شناخته شده است. تصویری که جهانیان از  این جزیره در ذهن دارند این است که این جزیره سرشار از هنرهای پیشرفته ای همچون مجسمه سازی سنتی و مدرن، چرم، نقاشی، رقص، موسیقی و فلزکاری است. تور بالی این ذهنیت را به واقعیت تبدیل خواهد کرد.


بالی


تاریخچه بالی

اولین چیزی که هر گردشگری باید قبل از سفر به یک منطقه بداند تاریخچه آن مکان است. با دانستن تاریخ و گذشته یک کشور و منطقه می توان مقصد مناسب تری را برای سفر برگزید. پس باهم نگاهی به تاریخچه بالی خواهیم انداخت. شاید بعد از مطالعه آن، تور بالی انتخاب شما بود.

اولین ساکنان بالی قوم اتریشونیایی بودند که در سال 2000 قبل از میلاد به بالی آمده اند. آنها از طریق تایوان و از راه دریای چین جنوبی آمده بودند. بنابراین این مردم از نظر زبانی و فرهنگ به مردم فیلیپین، اقیانوسیه و مجمع الجزایر اندونزی نزدیک تر هستند. آثار باستانی تاریخی که از این زمان به دست آمده است، ابزارهای سنگی هستند. این ابزارهای سنگی در نزدیکی دهکده سکیک که در بخش غربی جزیره واقع شده است، وجود دارد.

در بالی باستان 9 فرقه هندو وجود دارد که هرکدام الهه شخصی خود را دارد. این 9 فرقه به شرح زیر است.

Sora, Waisnawa, Siwa Sidharta, Bodha, Bhairawa, Pasupata, Ganapatya, Resi, Brahma 

کتیبه های گوناگون نشان می دهد که نام بالی دوایپا یا جزیره بالی از سده های نخستین هزاره اول ظاهر شده است. یکی از کتیبه هایی که در آن این جزیره را نام برده است ستون بلانگونگ است که در سال 914 توسط Kesari Warmadewa ایجاد شده است. در این کتیبه های موجود، از این جزیره به عنوان ولیدوپا یاد شده است.

سیستم آبیاری پیچیده ای در بالی وجود دارد که باعث شناخته تر شدن آن شده است. برخي از آداب و رسوم فرهنگي و مذهبی كه امروزه در بالی می بینید، ريشه خود را از اين دوره دارد. گرچه اعتقادات قدیمی های هندی نفوذ بسیار زیادی از اول ميلادی داشته است. در سال 1343، امپراتوری بزرگ هندو، ماجاپاهیت را در این جا تأسیس کرد. وقتی سرانجام امپراتوری در قرن پانزدهم سقوط کرد، بالی به مقصد نهایی برای خروج هنرمندان، کاهنان، موسیقی دانان و کاهنان تبدیل شد.

این قسمت کوچکی از تاریخچه این کشور می باشد. حال اگر علاقه مند هستید با هم برخی از جاذبه های بالی را بررسی کنیم.


تاریخچه بالی


ساحل زیبای نوسا دوآ

نوسا دوآ شبه جزیره ای در جنوب بالی است. هنگامی که به این جزیره پا می گذارید با دنیایی از زرق و برق مواجه می شوید که شباهتی با دنیای روستایی بالی ندارد. رستوران هایی مجلل، کشتی های تفریحی لوکس، زمین های بازی گلف و هتل های بزرگی در این جزیره وجود دارد. با کمی گشت و گذار در این منطقه، به دلیل برگزاری کنفرانس ها، کنگره ها، نشست ها و دیگر مناسبات سیاسی در این منطقه پی می برید. صدای دل انگیز موسیقی و بوی خوش غذاهای شرقی جزء جدایی ناپذیر این جزیره است که با آن عجین شده است. این جزیره مملو از آرامش است. 

سواحل نوسا دوا یکی از زیبا ترین سواحل جهان به شمار می رود و در رنکیگ جهانی مقام پنجم را دارد. در تور بالی می توانید از دیدن این ساحل زیبا لذت ببرید. معبد زیبای اولا واتو در این شبه جزیره واقع شده است.


ساحل نوسا دوآاوبود

این منطقه بسیاری از زیبایی های جزیره بالی را در خود گنجانده است. روستاها و محلات مسکونی بسیاری در این منطقه وجود دارد. دریاچه ی براتان، جنگل میمون ها، غار فیل ها، باغ وحش بالی، پارک فیل ها، معبد آبی اولون دانو، معبد های باستانی متعدد و تعدادی موزه و خانه هنر و… همه از زیبایی ها و جاذبه های توریستی این منطقه محسوب می شوند. اگر از روستا های بالی دیدن کنید، مزارع پلکانی برنج را خواهید دید که بسیار زیبا هستند.

اوبود یکی از مناطق دیدنی بالی است که بخاطر آثار فرهنگی و تاریخی آن نظیر موزه‌ ها و نگارخانه‌ های هنری     معروف شده است. در این منطقه برجسته‌ ترین نقاش‌ ها، پیکرتراشان و بافنده‌ ها، رقاص‌ ها، نوازنده‌ ها زندگی می کنند. در این منطقه دمای هوا کمتر از زمین های مجاور است و بارش باران بیشتر است. وجود این بارش های فراوان در منطقه در طی سال، گیاهان گرمسیری انبوهی را پدید آورده است. 

برای سفر به این منطقه ی زیبا بهتر است که تور را انتخاب کنید. چرا که زیبایی های این منطقه بی حد است و بدون داشتن راهنما ممکن است دیدن خیلی از این زیبایی ها را از دست بدهید. تور بالی سرشار از شگفتی برای شما می تواند باشد.

جنگل میمون ها دراوبود

در این جنگل که قدم می گذارید، میمون های شیطون و بامزه ای را مشاهده می کنید که شمار آن ها به پانصد تا هم می رسد. شاید در نظرتان بسیار فضول جلوه کنند اما این میمون ها بسیار باهوش و با احساس هستند. نکته ناراحت کننده ای که وجود دارد این میمون ها در معرض خطر انقراض قرار دارند. بازدید از این جنگل زیبا و پر هیجان را اصلا از دست ندهید به خصوص اگر کودکی هم همراه دارید.


جنگل میمون ها دراوبود


شما برای رفتن به این جنگل، به چند دقیقه پیاده روی از مرکز اوبود نیاز دارید تا به منطقه برسید. به جنگل میمون ها، پناهگاه مقدس جنگلی میمون نیز گفته می شود. در این منطقه میمون ها آزادانه در محیط جنگل پرسه می زنند که همین مورد باعث جذابیت این جنگل شده است. برای گذر از میان جنگل هایی که درختان انجیر و جوز هندی دارند، از گذرگاه های سنگ فرش شده می گذرید. در این محل مجسمه‌ هایی را می بینید که از خزه پوشیده شده است. معابد باستانی از درون شاخ و برگ‌های انبوه به چشم می‌خورند. در تور بالی، این جنگل تنها بخشی از مکان های خاطره انگیزی است که مشاهده خواهید کرد.


جاذبه های بالیدیدگاه شما


  نام و نام خانوادگی
  ایمیل
  نظر شما
  کد امنیتی
code

تور های مرتبط