عضویت رایگان در مجله گردشگری "تورینجا"

عضویت رایگان در مجله گردشگری "تورینجا"

 مزایای ثبت نام در خبرنامه سایت : 

 

  • اطلاع از تورهای لحظه آخری ارزان قیمت
  • اطلاع از تخفیف های آژانس های مسافرتی
  • آگاهی از خدمات جدید سایت تورینجا

 

***اطلاعات شما به صورت کاملا محرمانه نزد ما محفوظ است***

ثبت و مشاهده تور ها
فعلا نه !
مجله گردشگری
بزرگترین فرودگاه جهان در استانبولخرید ارزان در استانبولسفر به روسیه در زمستان
فرصت شغلی تبلیغات الیت سیر

وان

وان، شهری که جاذبه های آن تمامی ندارد


شهر وان، یکی از شهرهای توریستی است که گردشگران زیادی از سراسر دنیا به این شهر می روند. اما تعداد گردشگران ایرانی در این شهر بیشتر است. دلیل آن هم نزدیکی این شهر به کشور عزیزمان است. این شهر نزدیک به مرز مشترک ایران و ترکیه است. تنها یک ساعت از پایانه مرزی رازی تا شهر وان فاصله وجود دارد. این شهر مقصد خیلی از گردشگران ایرانی برای خرید نیز می باشد. تور وان همواره از تورهای پرطرفدار بوده است.

شهر وان در ‏شرق ترکیه و در ساحل شرقی دریاچه آن واقع شده است. به دلیل قرارگیری شهر در کنار دریاچه، آب و هوای آن، از نوع معتدل و دل پذیر است. شهر وان یکی از شهرهای زیبای ترکیه است که پیشینه ی تاریخی دارد. مردم این شهر را کرد ها و ترک ها تشکیل می دهند. زبان کردی کرمانجی در این شهر رایج است. مردم این شهر بسیار خونگرم هستند. شاید تعجب کنید اما خیلی از آن ها حتی زبان فارسی را نیز بلدند. دلیل آن هم می تواند وجود گردشگران ایرانی باشد که زیاد به آنجا سفر می کنند.

در این شهر فروشگاه های بزرگ بسیاری وجود دارد که همین موضوع سبب رونق کسب و کار مردم این منطقه شده است. ایرانی های بسیاری به این شهر مرزی می روند و اجناس مختلف به خصوص پوشاک تهیه می کنند و برای فروش آن ها، به کشور برمی گردند. پس باید متوجه شده باشید که چرا زبان فارسی در منطقه قریب نیست.

در این شهر هتل های فراوانی نیز وجود دارد که موجب شده شما با هر قیمتی بتوانید هتل دلخواهی برای اقامت خود پیدا کنید. این شهر برای توریست هایی که مسلمان هستند مناسب است چرا که در این شهر مردم حجاب را رعایت می کنند و اغلب لباس های پوشیده بر تن دارند. برای شرکت در تور وان، باید اطلاعات کافی از این شهر داشته باشید.

برای سفر به این شهر زیبا راه های مختلفی وجود دارد. اما در هر صورت 3 مرز وجود دارد. مرز بازرگان، مرز زاری و مرز سرو که باید با انتخاب یکی از آن ها به سمت یکی از شهرهای ماکو،خوی و یا ارومیه بروید. اگر از ارومیه به سمت وان حرکت کنید حدود 4 ساعت راه در پیش دارید. اگر زمینی به سمت شهر وان می روید، گذر از شهر ارومیه جذابیت تور وان را برای خود چند برابر کرده اید.

اما خب مطمئنا راه های دیگری نیز برای سفر با تور وان وجود دارد. قطار تهران – وان پذیرای شما برای این سفر جذاب است. در هر هفته یک قطار، تهران را به مقصد وان ترک می کند. این قطار از مرز رازی گذر می کند. در طول مسیر شما می توانید از این مسیر کوهپایه ای لذت ببرید.

برای سفر با تور وان، مثل دیگر شهر های ترکیه نیازی به ویزا نخواهید داشت. تنها با همراه داشتن گذرنامه یا پاسپورت کافی می باشد. اما خب برای پیشگیری از اتفاقاتی احتمالی، بهتر است کارت ملی، شناسنامه و بیمه مسافرتی نیز همراه داشته باشید.

جاذبه های گردشگری این شهر بی شمار است. پس تور وان را از دست ندهید. در ادامه به معرفی این مناطق گردشگری خواهیم پرداخت.


جاذبه های وان


دریاچه وان  Van Lake 
دریاچه وان، بزرگترین دریاچه کشور ترکیه می باشد. از اصلی ‌ترین و مهم‌ ترین جاذبه گردشگری وان، دریاچه آن می باشد. این دریاچه وسعتی در حدود 3.755 کیلومتر مربع را داراست. نکته ای که این دریاچه را از دیگر دریاچه های ترکیه متمایز می کند ماهی های این دریاچه است. این ماهی ها را در هیچ دریاچه ی دیگری در این کشور نخواهید دید و تنها در این دریاچه می توانند زنده بمانند. در اطراف این دریاچه چرخی که بزنید قایق هایی را پیدا خواهید کرد که می توانید با آن ها به درون جزایر بروید. در آن جا آثار باستانی و تاریخی را مشاهده خواهید کرد که بسیار دیدنی هستند. نام های این سه جزیره آختارمار، چارپاناق و آن آدیر را می باشد. این جزایر بخش کوچکی از جذابیت های تور وان خواهد بود.


دریاچه وان


قلعه وان  Van Fortress

این قلعه یک بنای سنگی باشکوه است که بر فراز کوه های ساحل شرقی وان در ترکیه قرار گرفته است. این قلعه در بین قرون 7 تا 9 قبل از میلاد ساخته شده است که  قدمتی در حدود 3300 سال دارد و این یعنی در نوع خودش از بزرگترین نمونه ها است.

با گذشت زمان، بسیاری از بخش های این قلعه ویران شده اند و از این بنای باشکوه امروزه جز خرابه ای با ستون های عظیم و دیوار های سر به فلک کشیده چیزی باقی نمانده است. قلعه وان در ناحیه ای مرتفع ساخته شده است. بر فراز این قلعه می توانید ویرانه هایی که از شهر توشپا، پایتخت حکومتی اورارتو باقی مانده است را ببینید. این حکومت در محل تلاقی 3 کشور ایران، ارمنستان و ترکیه بوده است. از این رو بناهای تاریخی این 3 کشور را می توانید در این قلعه مشاهده کنید. در فاصله کمی از این قلعه، کتیبه ای متعلق به خشایار شاه وجود دارد که در تور وان، می توانید از آن بازدید کنید. البته امروزه این قلعه به موزه تبدیل شده است و شما برای بازدید از ان باید ورودی بپردازید.


قلعه وان


کتیبه خشایار شاه Inscription of Xerxes

این کتیبه از معدود کتیبه های هخامنشی به شمار می رود که در خارج از مرز های کشورمان قرار گرفته است و همانطور که گفته شد در نزدیکی قلعه وان واقع شده است. به دستور داریوش بزرگ بود که این کتیبه ساخته شد. اما در زمان خودش ساخت این کتیبه پایان نیافت. فرزند او خشایارشاه دستور به تکمیل این کتیبه داد. این کتیبه به سه زبان دنیا نوشته شده است. روی این کتیبه ها 27 سطر و 3 ستون را می توانید مشاهده کنید. این کتیبه ها در ارتفاع 20 متری از زمین قرار گرفته اند. این کتیبه از جمله آثار تاریخی می باشد که در تور وان می توانید ببینید.


کتیبه خشایار شاه


کلیسای واراگا وانک Varagavank
این کلیسا یکی از مهم ترین و زیبا ترین کلیسا های موجود در ترکیه است. از شهر وان تا این کلیسا تقریبا 9 کیلومتر را باید طی کنید. این کلیسا به طور مرتب در حال تخریب است تا از سنگ های آن برای ساختن مسجد، خانه هایی در روستا های همجوار و سایر بنا ها استفاده شود.  در حال حاضر کلاس های قرآن برای کودکان محلی در این کلیسا برگزار می شود. کلیسای ارمنی Varaganvank متعلق به قرن 7-8 است. این کلیسا در طول قتل عام ارمنستان در سال 1915 آسیب دیده است. این کلیسا بعد ها به لطف تلاش ارمنی های ترکیه ترمیم شد. در تور وان از این کلیسا حتما دیدن کنید.


کلیسای واراگا وانکدیدگاه شما


  نام و نام خانوادگی
  ایمیل
  نظر شما
  کد امنیتی
code

تور های مرتبط