عضویت رایگان در مجله گردشگری "تورینجا"

عضویت رایگان در مجله گردشگری "تورینجا"

 مزایای ثبت نام در خبرنامه سایت : 

 

  • اطلاع از تورهای لحظه آخری ارزان قیمت
  • اطلاع از تخفیف های آژانس های مسافرتی
  • آگاهی از خدمات جدید سایت تورینجا

 

***اطلاعات شما به صورت کاملا محرمانه نزد ما محفوظ است***

ثبت و مشاهده تور ها
فعلا نه !
مجله گردشگری
بزرگترین فرودگاه جهان در استانبولخرید ارزان در استانبولسفر به روسیه در زمستان
فرصت شغلی تبلیغات الیت سیر

صوفیه

تجربه شگفتی های طبیعت با دریاچه های صوفیهصوفیه پایتخت زیبای بلغارستان است که یکی از قدیمی ترین شهرهای قاره اروپاست و بیش از هفت هزار سال قدمت دارد. این شهر که بزرگترین شهر بلغارستان نیز هست گردشگران فراوانی را در تور صوفیه به خود جذب می کند و یکی از محبوب ترین مناطق گردشگری اروپای شرقی است. 
دریاچه های صوفیه


یکی از کارهای لذت بخش که می تواند کاملا آرامش بخش و جذاب باشد رفتن به کنار دریاچه ها و انجام فعالیت در آن جاست. وقتی می خواهید در تور صوفیه از گرمای شهر فرار کنید و مدتی را در دامان طبیعت سپری کنید، بهترین زمان برای قایقرانی، شنا، ماهیگیری یا فقط نشستن در کنار دریاچه ها و تماشای آب شفاف است.
اگر می خواهید یک تعطیلات آرامش بخش و دوست داشتنی در کنار خانواده و دوستان خود داشته باشید دریاچه های صوفیه می توانند مقصد جذابی برای گذران اوقات فراغت شما باشند. در ادامه این مطلب به معرفی 5 دریاچه طبیعی و مصنوعی در صوفیه می پردازیم.


دریاچه پانچارو 
این دریاچه یک دریاچه مصنوعی است که توسط انسان و در صوفیه و بلغارستان غربی ساخته شده است. این دریاچه بین کوه ویتوشا و کوه Lozenska Lake Pancherevo جایی قرار دارد که دره پانچارو و رودخانه ایسکار به هم می رسند. دریاچه پانچارو در حاشیه پایتخت صوفیه واقع شده است و در واقع تنها 13 کیلومتر با آن فاصله دارد.
این دریاچه در 600 متر بالاتر از سطح دریا ساخته شده است و 3 کیلومتر طول دارد و عرض آن حدود 700 متر است و 30 متر عمق دارد. به عنوان بخشی از پروژه "Iskar" ، برای ایجاد منبع انرژی، تهیه آب آشامیدنی و آبیاری این دریاچه در سال 1956، در صوفیه ، Hydrohub ایجاد شد.


دریاچه پانچارو صوفیه


در سواحل پانچارو، بنیاد ملی قایقرانی در سال 1968 ساخته شده است. این پایگاه قایقرانی ملی در Pancharevo اولین نوع خود در بلغارستان است که برنامه های مختلف آموزشی و مسابقات قایقرانی را برگزار می کند و شما می توانید در تور صوفیه از دیدن این مسابقات لذت ببرید. جام جهانی قایقرانی در سال 1977 و مسابقات جهانی ورزش های آبی برای شناگران و بازیکنان جوان در سال 1981 میزبانی شد.


دریاچه آریانا
دریاچه آریانا یکی از پر بازدیدترین دریاچه های صوفیه است. این دریاچه یک مکان عالی برای ماهیگیری در تور صوفیه است، البته اگر علاقه دارید ماهیگیری انجام دهید، مجبورید از مقامات مجوز درخواست کنید. شما همچنین ممکن است فقط در آنجا بنشینید و ماهیگیران را که صید می کنند (ماهی های بدون چربی آب شیرین) و ماهی های خاکی (ماهی های شیرین با آب خرد شده و ماهی های بازی) را مشاهده کنید.
تعداد زیادی ورزش تفریحی و بازی و فعالیت در آریانا وجود دارد. این مکان مورد علاقه گردشگران برای استحمام در آفتاب، شنا و گردش کنار دریاچه، اسکی، قایقرانی و ماهیگیری است. این دریاچه یک مکان عالی برای بازدید است.


دریاچه آریانا صوفیه


دریاچه بویانا
اگر می خواهید به دور از شلوغی خسته کننده شهر، یک پیاده روی لذت بخش در تور صوفیه و در دل طبیعت داشته باشید، هیچ چیزی نمی تواند بهتر از Boyana باشد. بعد از شنا یا فقط با نشستن در نزدیکی دریاچه، حس جوانی و طراوت خواهید داشت. اقامت یک ساعته در کنار دریاچه باعث می شود سطح انرژی شما به جسمتان بازگردد و روح شما پاک شود. پارک های متعددی وجود دارند که در اطراف دریاچه با کافی شاپ ها و رستوران ها و مسیرهای پیاده روی آراسته شده اند. رستوران های مشرف به این دریاچه شگفت انگیز هستند که مسافران تور صوفیه در آن می نشینند و ناهار خود را سفارش می دهند. این دریاچه مورد علاقه مردم محلی و گردشگرانی است که دوست دارند از یک مکان دنج و دلپذیر لذت ببرند و  خوردن سیب زمینی سرخ شده، ماهی،گوشت بلغارستان و گوشت و سیب زمینی کبابی و پخته شده دوست دارند. چرخ های آبی نیز برای اجاره وجود دارد. حمام کردن و ماهیگیری در آریانا کاملاً محدود است و فقط با اجازه قبلی مجاز است.


دریاچه بویانا صوفیه


دریاچه Atanasovsko
این دریاچه یک دریاچه نمکی طبیعی در شمال بلغارستان است. این دریاچه در نزدیکی دریای سیاه واقع شده است. دریاچه آتاناسووسکو یک دریاچه بسیار معروف در نزدیکی صوفیه بلغارستان است و تا بیش از 5 کیلومتر گسترش یافته است. یک نوار شنی در وسط دریاچه، آن را به دو قسمت تقسیم می کند. این دریاچه به دلیل وجود گیاهان و جانوران متنوع بسیار معروف است.
این دریاچه Atanasovsko دارای آب بسیار شوری است و قطعه قابل توجهی از منطقه برای استخراج نمک استفاده می شود و گردشگران تور صوفیه می توانند شاهد تکنیک های استخراج نمک باشند. دریاچه Atanasovsko دارای اقامتگاه قابل توجهی است. دیدن مرزهای عظیم قابل کشت در حالی که مرزهای جنوبی دارای مناطق مسکونی است، بسیار لذت بخش است.
این دریاچه معروف در نزدیکی صوفیه بلغارستان بیش از 200 گونه از گیاهان مختلف دارد و حدود 6 گیاه در معرض خطر بلغارستان در این ناحیه یافت می شود. 


دریاچه سون ریلا
این دریاچه خوشه ای از چند دریاچه طبیعی است. این دریاچه ها در نزدیکی صوفیه واقع در ضلع شمال غربی کوه های ریلا در بلغارستان قرار دارند. دریاچه سون ریلا در تور صوفیه، سالانه حداکثر بازدید کننده را در میان سایر دریاچه های بلغارستان دارند. این دریاچه ها در 2100 و 2500 متر بالاتر از سطح دریا یافت می شوند.
این دریاچه های نزدیک صوفیه، نام خود را بر اساس ویژگی های منحصر به فرد خود دریافت کرده اند. سالزاتا به دلیل آب کریستالی، نام خود را که به معنی "اشک" است گرفته است و این بالاترین دریاچه در این گروه است. دومین دریاچه مرتفع در این گروه به دلیل داشتن فرم بیضی بی نقص، اوکوتو، که به معنی "چشم" است، نام گذاری شده است. اوكوتو همچنین عمیق ترین دریاچه در حوضه نیم دایره ای كوه های سنگی ریلا در بلغارستان است. عمق 37.5 متر دارد. دریاچه بابرکا که به دلیل شکل ظاهری کلیه نام خود را گرفته است، در این گروه از دریاچه ها در نزدیکی صوفیه بزرگترین خط ساحلی را دارد. دریاچه Bliznaka به معنی "دوقلو"، منطقه ای است که بزرگترین منطقه قدمت دار است. Trilistnika به معنای "Trefoil" است که حالت کج شکل دارد و دارای سواحل کم ارتفاع است. کم عمق ترین دریاچه Ribnoto Ezero به معنی "دریاچه ماهی" است. پایین ترین سطح دریاچه در گروه دریاچه های ریلا، Dolnoto Ezero به معنی "پایین دریاچه" است و در اینجا آب حاصل از سایر دریاچه ها به رودخانه Dzherman ریخته می شود.


دریاچه سون ریلا صوفیه


این دریاچه ها در صوفیه محبوب ترین مقصد گردشگری را در تور صوفیه تشکیل می دهند. بهترین زمان برای بازدید از این دریاچه های معروف در صوفیه، در ماه های ژوئیه و آگوست است که دما در حدود 10 درجه سانتیگراد کاهش می یابد. طوفان های تابستانی و ابرهای باران آور در این زمان دیده می شود. برای بقیه سال شرایط جوی شدید است. کسانی که از شرایط آب و هوایی سرد برای بازدید از دریاچه لذت می برند، در ماه اکتبر بهترین زمان است تا از دیدن دریاچه یخ زده شگفت زده شوند. یخ در ژوئن ذوب می شود. معمولاً پوشش یخ تا 2 متر می رسد. بنابراین دیدن این دریاچه ها در تور زمستانی صوفیه همراه با انجام تفریحات زمستانی می تواند هیجان انگیز باشد.دیدگاه شما


  نام و نام خانوادگی
  ایمیل
  نظر شما
  کد امنیتی
code

تور های مرتبط