عضویت رایگان در مجله گردشگری "تورینجا"

عضویت رایگان در مجله گردشگری "تورینجا"

 مزایای ثبت نام در خبرنامه سایت : 

 

  • اطلاع از تورهای لحظه آخری ارزان قیمت
  • اطلاع از تخفیف های آژانس های مسافرتی
  • آگاهی از خدمات جدید سایت تورینجا

 

***اطلاعات شما به صورت کاملا محرمانه نزد ما محفوظ است***

ثبت و مشاهده تور ها
فعلا نه !
مجله گردشگری
بزرگترین فرودگاه جهان در استانبولخرید ارزان در استانبولسفر به روسیه در زمستان
فرصت شغلی تبلیغات الیت سیر

آنتالیا

برترین سواحل آنتالیا

سواحل آنتالیا یکی از محبوب ترین نقاط ترکیه برای تعطیلات به شمار می رود.این ساحل علاوه بر نقاط توریستی مثل رستوران های بسیار عالی،مغازه ها و ... دارای طبیعتی زیباست که همگان را به خود جذب می کند.

 

آنتالیا، شهر ساحل و دریاست؛ روزهای درخشان، مثل خورشید و شب‌های آرام شبیه به مدیترانه؛ شهری با جمعیت جوان که اولین سکونت‌گاه‌های انسانی ترکیه را در خود دارد؛ شهر هیجان بازی‌های آبی و رستوران‌ها و کافه‌های سنگی و هتل آنتالیا.

 

هوای آنتالیا

هوای آنتالیا در طول سال تغییر چندانی نمی‌کند، بیشتر روزها گرم و شرجی است. زمستان‌ها کمی خنک‌تر می‌شود و چند روزی باران می‌بارد. بهترین وقت سفر به آن‌جا، از اوایل فروردین تا اواخر آبان است که می‌شود در دریا شنا کرد؛ به هر حال تعریف سواحل آنتالیا را همه یک باری شنیده‌اند. جز پلاژهای خصوصی هتل‌ها، دو تا ساحل عمومی هم در آنتالیا هست: یکی ساحل ماسه‌ای لارا و دیگری مجموعه‌ی کُنی‌آلتی. سواحل آنتالیا از جمله سواحلی هستند که به داشتن پرچم آبی* معروف‌اند به همین دلیل تور آنتالیا رکورد دار جذب توریست در خاورمیانه می باشد.

 

سواحل آنتالیا

1- ساحل پاتارا Patara beach

ساحل پاتارا که به عنوان زادگاه بابانوئل نیز شناخته میشود یکی از سواحل برتر این منطقه است.این ساحل به خاطر داشتن ساحل شنی طولانی و زیبایش در میان تمام سواحل ترکیه و آنتالیا بسیار معروف است.عرض آن 50 متر و طولش 20 کیلومتر است.این ساحل به علت دارا بودن آثار تاریخی متعدد امکان ساخت امکانات رفاهی بسیار زیاد و متعدد را ندارد و در نتیجه از ساخت و سازهای مدرن در آن خبری نیست.درعوض ساحلی بسیار آرام و دنج برای قدم زدن دارد.

 

2- ساحل المپوس Olimpos & Çıralı

این ساحل در 80 کیلومتری جنوب غربی آنتالیا قرار دارد این 2 ساحل در فاصله 7 کیلومتری از بزرگراه اصلی و در میان جنگلهای صنوبر و باغات مرکبات و مزارع کشاورزان واقع شده و یکی از سواحل زیبای مدیترانه است.این 2 ساحل در کنار یکدیگر می باشند بطوریکه این 2 ساحل در نهایت با یکدیگر فقط 15 دقیقه بصورت پیاده فاصله دارند.در این 2 ساحل زیبا و آرام شما انواع امکانات رفاهی از هتلهای درختی زیبا تا هتلهای لوکس با امکانات رفاهی کامل را خواهید دید.

 

3- ساحل سیده Side

این ساحل زیبا و آرام در 65 کیلومتری شهر آنتالیا واقع گردیده است و علاوه بر برخورداری از ویژگیهای طبیعی دارای آثار تاریخی به جای مانده از دوران روم باستان نیز می باشد که این اجازه را به بازدیدکنندگان میدهد تا در کنار تاریخ تمدن و فرهنگ از ویژگیهای طبیعی آن نیز استفاده نمایند.این ساحل به دلیل دارا بودن شنهای سفید و ساحلی آرام و زیبا پذیرای گردشگران داخلی ترک و خارجی است که در رستورانها و کافه های ساحلی آن با انواع غذاهای سنتی اروپائی و بخصوص دریایی ذت می برند.

 

4- ساحل آلانیا Alanya

این ساحل در فاصله  115 کیلومتری شرق آنتالیا واقع شده  و از زمان سلجوقیان ترک تا به امروز به عنوان یک ساحل زیبا جهت تفریح و استراحت استفاده می شده است و امروزه به یکی از معروفترین سواحل و پلاژها همراه با هتلهای متفاوت برای استفاده اروپائیها و مخصوصا انگلیسیها را دارا می باشد.از مهمترین ویژگیهای این ساحل آب و هوای خوب بندر زیبا، شنهای سفید و جذابیتهای زیبای طبیعی آن است (پیشنهاد ویژه  تورینجا)

 

5- ساحل کمر Kemer

این ساحل به طور اختصاصی به منظور دستیابی آسانتر به سواحل مدیترانه در 35 کیلومتری شهر آنتالیا ساخته شد.این ساحل دارای ویژگیهای مدرن همراه با ساختمانهای زیبا و قشنگ است که عموما به رنگ سفید می باشند و خود باعث زیبائی دو چندان این ساحل شده اند.این ساحل بر عکس سایر سواحل آنتالیا و ترکیه که دارای بعضی از آثار تاریخی و قدیمی می باشد فاقد اینگونه امکانات تاریخی می باشد و مردم و گردشگران فقط برای استراحت و حمام آفتاب و استفاده از امکانات تفریحی این ساحل شنی و سنگریزه ای  به این محل می آیند.در این ساحل می توانید از انواع رستورانهای متعدد محلی و بین المللی که در آن انواع غذاها و نوشیدنیها با منوهای مختلف ارائه می گردد را دید.

 

منابع:

beytoote.com

antalyaticketnet.ir

دیدگاه شما


  نام و نام خانوادگی
  ایمیل
  نظر شما
  کد امنیتی
code

تور های مرتبط