عضویت رایگان در مجله گردشگری "تورینجا"

عضویت رایگان در مجله گردشگری "تورینجا"

 مزایای ثبت نام در خبرنامه سایت : 

 

  • اطلاع از تورهای لحظه آخری ارزان قیمت
  • اطلاع از تخفیف های آژانس های مسافرتی
  • آگاهی از خدمات جدید سایت تورینجا

 

***اطلاعات شما به صورت کاملا محرمانه نزد ما محفوظ است***

ثبت و مشاهده تور ها
فعلا نه !

تور ایغدیر

مجله گردشگری
بزرگترین فرودگاه جهان در استانبولخرید ارزان در استانبولسفر به روسیه در زمستان
فرصت شغلی تبلیغات الیت سیر

معرفی ایغدیر

ایغدیر یکی از زیباترین شهر های ترکیه است که در شمال شرقی این کشور و در همسایگی با ارمنستان واقع شده است. این شهر یکی از نزدیک ترین شهر های مرزی به ایران است و تا مرز ایران حدود 2 ساعت فاصله دارد. اگر قصد سفر به کشور ترکیه را دارید تور ایغدیر می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای تفریح و بازدید در کشور ترکیه باشد.بیشتر اهالی این شهر را مردم آذری تشکیل می دهند اما به دلیل همسایگی این شهر با کشور ارمنستان تعدادی بسیار زیادی از اهالی ایغدیر، ارمنی و کردی نیز هستند. در ادامه با تورینجا همراه باشید تا بیشتر با این شهر بی نظیر آشنا شویم.


ایغدیر با وجود اینکه شهر کوچکی است اما بسیار پر جنب و جوش است. بسیاری از افرادی که تور ایغدیر را برای مسافرت انتخاب می کنند به قصد خرید به این شهر می روند. در تور ایغدیر می توانید مراکز خرید زیادی را پیدا کنید. اجناسی که در این شهر ایغدیر به فروش می رسند نسبت به کشور ما قیمت مقرون به صرفه ای دارند. این موضوع سبب شده است تا بسیاری از فروشندگان ایرانی با رفتن به تور ایغدیر و خرید از فروشگاه های آن، اجناسی را وارد کشورمان کنند و با قیمت بیشتری به فروش برسانند. بنابراین اگر به تور ایغدیر می روید، از مراکز خرید این شهر حتما بازدید کنید.


مرز ترکیه و ایران در سمت ایران مرز بازرگان نام دارد و در سمت ترکیه مرز قوربولک نام دارد. فاصله مرز بازرگان تا شهر ایغدیر ترکیه حدود 90 کیلومتر است. بعد از اینکه از شهر ایغدیر بازدید کردید می توانید به شهر کارس که یکی از نزدیک ترین شهر های ترکیه به ایغدیر است بروید. در ادامه شما را معروف ترین جاذبه های تور ایغدیر آشنا می کنیم.


Poq-iDkXwpVJCrMGz08bTzZVUxRUEsHVfShd2MzI


گنبد کول یوسف

شاید معروف ترین جاذبه تور ایغدیر، گنبد کول یوسف باشد. این گنبد در سمت شرق قرار گرفته است و یک معماری زیبا و در نوع خود جالب دارد. گنبد کول یوسف در سال 1485 و برای شخصی به اسم کول یوسف بنا شده است. جالب است که بدانید شهر ایغدیر در نقطه تلاقی جاده های منتهی به تفلیس پایتخت گرجستان، ایروان پایتخت ارمنستان، تبریز یکی از شهر های کشور عزیزمان و باتوم که یکی از مهم ترین شهر های جاده تاریخی ابریشم بوده قرار گرفته است.


سنگ های قبر قوچی شکل

سنگ های قبر قوچی شکل یکی از نماد های این شهر است که علاوه بر این که برای مردم ترکیه معنای خاصی دارد، روشن بخش تاریخی از زمان آق قویونلوها و کارا قویونلوها است. این سنگ قبر ها نمادی برای قهرمانان و شهیدان این شهر است. در گورستان های باستانی ایغدیر هر کدام از این ها مانند یک موزه روباز هستند.


کاروانسرای هارمان دوون

این کاروانسرا در قرن دوازدهم و در دوران حکومت سلجوقیان ساخته شده است. آثار متعلق به جاده ابریشم را می توانید در این کاروانسرا مشاهده کنید. بر روی سنگ ورودی این کاروانسرا نقش و نگار ها زیبایی وجود دارد. بازدید از این مکان برای آن دسته از افرادی که به آثار تاریخی علاقه مند هستند می تواند بسیار جذاب باشد.


دامنه های کوهستانی ایغدیر و زنبق های وحشی

از دیگر مناطق شگفت انگیزی که می توانید در تور ایغدیر پیدا کنید، دامنه های کوهستانی بی نظیر آن همراه با زنبق های وحشی و بنفش رنگ است که فضای شگفت انگیزی برای عکاسی فراهم می کند. این مکان برای آن دسته از افرادی که به طبیعت و گردش علاقه مندند بسیار جذاب است.


وادی کورهان

یکی دیگر از مکان هایی که برای عاشقان طبیعت بسیار مناسب است وادی کورهان در تور ایغدیر است که محل برگزاری جشنواره کوه آغری است.
تور های ایغدیر

هیچ پیشنهادی یافت نشد!