عضویت رایگان در مجله گردشگری "تورینجا"

عضویت رایگان در مجله گردشگری "تورینجا"

 مزایای ثبت نام در خبرنامه سایت : 

 

  • اطلاع از تورهای لحظه آخری ارزان قیمت
  • اطلاع از تخفیف های آژانس های مسافرتی
  • آگاهی از خدمات جدید سایت تورینجا

 

***اطلاعات شما به صورت کاملا محرمانه نزد ما محفوظ است***

ثبت و مشاهده تور ها
فعلا نه !

تور سن پترزبورگ

مجله گردشگری
بزرگترین فرودگاه جهان در استانبولخرید ارزان در استانبولسفر به روسیه در زمستان
فرصت شغلی تبلیغات الیت سیر

معرفی سن پترزبورگ

سن پترزبورگ


سن پترزبورگ دومین شهر بزرگ روسیه پس از مسکو می‌باشد و همچنین سن پترزبورگ پرجمعیت‌ترین شهر اروپا پس از لندن پاریس و تور مسکو است .


جاذبه های گردشگری تور سن پترزبورگ به اندازه ای زیبا و جذاب هستند که ترجیح می دهیم بدون مقدمه به معرفی جاذبه های گردشگری تور ارزان سن پترزبورگ بپردازیم :


شب های سفید :


شب‌های سفید شهر سن پترزبورگ یکی از مهم‌ترین دیدنی‌ها و در این حال جاذبه‌ های گردشگری در پایتخت شمالی روسیه به شمار می‌روند. شب‌های سفید سن پترزبورگ که هر ساله از اوایل خرداد آغاز می‌شود در حقیقت یک پدیده طبیعی است و به علت طولانی بودن روزها در مناطق نزدیک به قطب شمال کره زمین به وجود می‌آید. شهر سن پترزبورگ که از موقعیت جغرافیایی ویژه‌ای برخوردار است، شمالی‌ترین شهر پرجمعیت جهان به شمار می‌رود و هر سال در اوایل تابستان به علت بسیار طولانی شدن زمان تابش آفتاب در تاریکی شب فرونمی‌رود و همه مدت شبانه روز یا هوا روشن است و یا گرگ و میش صبحگاهی دارد که به همین علت شب‌های اوایل فصل تابستان در این شهر شب‌ های سفید نام گرفته است. شب‌های سفید در سن پترزبورگ یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری این شهر بزرگ و تاریخی روسیه نیز به شمار می‌رود.Hermitage Museum – موزه هرمیتاژ سن پترزبورگ :


هرمیتاژ بزرگترین و قدیمی ترین موزه فرهنگ و هنر جهان می باشد که در شهر سنت پترزبورگ روسیه قرار دارد. این موزه در سال 1764 توسط کاترین کبیر راه اندازی شده است و در حال حاضر با داشتن بیش از سه میلیون اثر هنری بزرگترین کلکسیون نقاشی در جهان است.

 

این موزه در روزهای دوشنبه تعطیل می باشد و اولین پنجشنبه هر ماه ورودی این موزه برای عموم رایگان است.

 

St. Isaac's Cathedral – کلیسای سنت ایزاک سن پترزبورگ :


کلیسای سنت ایزاک که به ایزاکیوفسکی هم معروف است بزرگترین کلیسای ارتودوکس روسیه در این شهر و چهارمین کلیسای ارتودوکس بزرگ جهان می باشد.

 

Peter and Paul Fortress – قلعه پیتر و پاول سن پترزبورگ :


قلعه پیتر و پاول دژ اصلی شهر سنت پترزبورگ محسوب می شود که توسط پتر کبیر در سال 1703 شروع به ساخت شد. این قلعه طی یکسال ساخته شد ولی نتوانست از لحاظ نظامی مقاومت کند و بنابراین از سال 1706 دوباره با بدنه ای سنگی بازسازی شد.

 

از سال 1720 ، این قلعه بعنوان پادگان شهر و همچنین زندانی برای زندانیان درجه بالا یا سیاسی به کار گرفته شد.

 

دریاچه ی بایکال سن پترزبورگ :


این دریاچه، عمیق ترین دریاچه ی جهان است، که در شرق سیبری واقع شده است. با زلال ترین آب دریاچه ای روی زمین، این دریاچه ۱۵۰۰متر عمق دارد.


دره ها ی آب افشان: صدها آب فشان که بخار و آب از آن خارج می شود در این منطقه که نام آن کامچاتکا است قرار گرفته اند. این محل در آثار میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است.


Cabin of Peter The Great – کلبه پتر کبیر سن پترزبورگ :


این کلبه اولین کاخ پتر کبیر محسوب می شود که ازچوب ساخته شده است. این کلبه چوبی فقط 60 متر مربع است که شامل سه اتاق می شود ، یک اتاق خواب ، یک اتاق نشیمن و یک اتاق مطالعه .

 

Church of the Savior on Blood – کلیسای منجی بر خون ریخته شده سن پترزبورگ :


کلیسای منجی بر خون ریخته شده یکی از اصلی ترین جاذبه های دیدنی شهر سنت پترزبورگ می باشد. این کلیسا در جایی که امپراطور الکساندر دوم کشته شد ساخته شده است.

 

Russian Museum – موزه روس سن پترزبورگ :


با وجود اینکه این موزه قابل قیاس با موزه ترتیاکوف در مسکو نیست اما موزه روس در سنت پترزبورگ نیز یکی از بزرگترین موزه های هنر و نقاشی ملی مربوط به قرن 19 می باشد.

 

Konstantinovsky Palace – کاخ کنستانتینوفکسی در استرلنا سن پترزبورگ :


قصر کنستانتین محل اقامت دوک های بزرگ از کاخ رومانف بوده است که شاهکار هنر معماری روسیه در قرن 18 به شمار می رود. این موزه همه روزه از ساعت 10 تا 4 بعد از ظهر باز است.

 

Catherin Palace – کاخ کاترین سن پترزبورگ :


کاخ کاترین محل اقامت تابستانی تزارهای روس بوده است. بیش از 100 کیلوگرم طلا در ساخت گچ بری ها و مجسمه ها و سقف این کاخ به کار برده شده است.


Peterhof Palace – کاخ پترهف سن پترزبورگ :


کاخ پترهف مجموعه ای از قصرها و باغ هایی می باشد که استراحتگاه تابستانی پترکبیر بوده است. پترهف با نام کاخ ورسای روسیه معروف است.

 

Bronze Horseman – اسب سوار برنزی سن پترزبورگ :


اسب سوار برنزی مجمسه یادبود پتر کبیر در میدان سناتسکایا می باشد که به دستور کاترین کبیر ساخته شده است.


هر چه درباره جاذبه های گردشگری تور سن پترزبورگ بنویسیم باز هم کم است ، چند مورد دیگر از جاذبه های گردشگری تور ارزان سنپترزبورگ را در این بخش نام می بریم و می توانید با مراجعه به بخش مجله گردشگری و جاذبه های گردشگری تورینجا اطلاعات بیشتری در این مورد به دست آورید .


  • تئاتر مارینسکی سن پترزبورگ
  • موزه تاریخ نشر سنت پترزبورگ
  • موزه تاریخ سیاسی روسیه
  • موزه هنرهای تئاتر و موسیقی سن پترزبورگ
  • کنسرواتوار سنت پیترزبورگ
  • موزه انسان‌شناسی سن پترزبورگ
  • موزه نژادشناسی و جانورشناسی سن پترزبورگ

تور های سن پترزبورگ

هیچ پیشنهادی یافت نشد!