عضویت رایگان در مجله گردشگری "تورینجا"

عضویت رایگان در مجله گردشگری "تورینجا"

 مزایای ثبت نام در خبرنامه سایت : 

 

  • اطلاع از تورهای لحظه آخری ارزان قیمت
  • اطلاع از تخفیف های آژانس های مسافرتی
  • آگاهی از خدمات جدید سایت تورینجا

 

***اطلاعات شما به صورت کاملا محرمانه نزد ما محفوظ است***

ثبت و مشاهده تور ها
فعلا نه !

تور تفلیس

مجله گردشگری
بزرگترین فرودگاه جهان در استانبولخرید ارزان در استانبولسفر به روسیه در زمستان
فرصت شغلی تبلیغات الیت سیر

معرفی تفلیس


تفلیس

اکثر مردم احتمالاً از اهمیت تاریخی تفلیس آگاه نیستند. پایتخت گرجستان شهری باستانی است که از قرن 5 میلادی شاهد ظهور و سقوط پادشاهی ها و جمهوری های متعدد است. موقعیت تفلیس در منطقه قفقاز ، مرز بین اروپا و آسیا بوده است. تفلیس (و هنوز هم) بسیار با ارزش است زیرا به عنوان کشور دروازه ورود به مسیر تجارت شرقی - غربی است. سرانجام گرجستان در سال 1918 از چنگال روسیه خلاص شد و اعلام استقلال کرد. با این حال، این کشور - و به ویژه شهر تفلیس - ترکیبی منحصر به فرد از فرهنگ های اساسی در هسته خود دارد. تلاش مداوم تفلیس برای غلبه بر هر اشغالگر متجاوز ، تاریخ ، ارزش ها و دیدگاه های سیاسی شهر را شکل داده است. با توجه به دریای سیاه از غرب و روسیه، جمهوری آذربایجان، ارمنستان و ترکیه که در حاشیه شمال، شرق و جنوب قرار دارد، برخورد قومیت ها و فرهنگ ها در گرجستان یک نوع است. اگر هنوز  تور تفلیس را به عنوان مقصد مسافرتی در نظر نگرفته اید.


سفر به گرجستان


تفلیس دروازه اصلی کسانی است که به گرجستان سفر می کنند. پس از گذراندن چند روز کاوش در تفلیس ، من به شدت توصیه می کنیم که سفرهای روزانه را در سراسر کشور و داشتن شهر به عنوان پایگاه انجام دهید. تعدادی صومعه زیبا ، کلیساها و شهرهای غار باستانی فقط چند ساعت از پایتخت واقع شده اند که واقعاً ارزش دیدن دارند. 

اکثر تورهای روزانه از تفلیس شما را به مکان هایی با  2 یا 3 ساعت رانندگی از شهر می برند. در حالی که شما می توانید برخی از آنها را بطور مستقل با استفاده از مینی بوس های محلی (که در اینجا مارشروتک نامیده می شود) انجام دهید، ممکن است شما برای راحتی در تور تفلیس با یک گروه کوچک تصمیم بگیرید بروید، همچنین از دانش یک راهنمای محلی و دیدار با برخی از مسافران دیگر بهره مند می شوید. بسیاری از شرکت های محلی چنین تورهایی را ارائه می دهند.


کارهایی که باید در تور تفلیس به صورت روزانه انجام دهید.

در خیابان ها و حیاط خانه های قدیمی شهر گم شوید!

اگرچه تفلیس چند ده بار تخریب شده و بازسازی شده است، اما هنوز هم بسیاری از شهر قدیم سرپا و قابل بازدید است. این منطقه مملو از کلیساهای باستانی، بالکن های قدیمی زیبا و انواع بوتیک ها است. در اینجا، تغییر بقایای چگونگی نگاه شهر در طول قرن ها، از قرون وسطایی تا Art Nouveau. برای دیدن بهترین قسمت ها به بسیاری از حیاط ها یا درها باز کنید و از تمام سنگهای پنهان موجود در این جا شگفت زده خواهید شد. اگر می خواهید با جمعیت محلی رو به رو شوید، دو تفریحگاه محله ای پر از هیجان در تفلیس وجود دارد. ورا، منطقه ای در شهر قدیمی و وایک، محله ای مجلل با پارک ها و رستوران های بسیار زیاد است. در بین این دو، مکانهای بسیار خوبی برای استراحت و گذر وجود دارد تا زندگی در تفلیس را حس کنید!


پل صلح


بازدید از حمام ها در تور تفلیس! 

حمام های گوگردی گرجستان در سراسر منطقه بسیار مشهور هستند و بهترین راه برای استراحت هنگام ارتباط با طبیعت است. آنها در خارج از شهر قدیمی هستند، در داخل و خارج از آن کاشی های زرق و برق دار وجود دارد و یکی کارهایی است که در تور تفلیس نمیتوان از آن غافل شد! و درست در کنار رودخانه، واقع شده اند.


حمام سنتی تفلیس


در پل صلح در تور تفلیس از دیدن مناظر لذت ببرید

پایتخت گرجستان چهره های بسیاری دارد و شهری پر از تضاد است، به همین دلیل کارهای مدرنیته و سنتی بسیاری در تفلیس وجود دارد. با عبور از رودخانه از سمت شهر قدیمی  نوع دیگری از محله را پیدا خواهید کرد. چه چیزی می تواند راهی بهتر برای تغییر مناظر باشد از طریق عبور از نشان جدید که در سال 2010 ساخته شده است - پل صلح. اگرچه بحث برانگیز است، اما تقریباً یک اثر مغناطیسی دارد. طراحی معاصر فولادی و شیشه ای آن، نما و نصب 1208 LED آن، روز و شب مردم را به سمت خود جلب می کند. بازدید از این پل باید در لیست کارهایی باشد که در تور تفلیس انجام دهید!


تور تفلیس


میراث ناریکالا

بازدید از قلعه ناریکالا یکی از مکانهای مهم در این تور تفلیس است. برای اولین بار برای محافظت از شهر در قرن چهارم ساخته شده، طی قرن ها بازسازی های بی شماری روی آن انجام شده است. ناریکالا با افتخار مشرف به پایتخت گرجستان، نمادی از گذشته غنی این کشور است. در مسیر توریستی ناریکالا پیاده روی کنید، مسیری زیبا که در باغهای گیاه شناسی آغاز می شود. وقتی ورزش می کنید و طبیعت و تاریخ را می بینید، این یکی از جالب ترین تجربه ها در تور تفلیس است.


تور ارزان تفلیس


در Artsy Fabrika استراحت کنید

اگر هنر خیابانی را دوست دارید، پس باید از رودخانه عبور کرده و از هودهای آلمانی و Fabrika دیدن کنید. زمانی کارخانه خیاطی اتحاد جماهیر شوروی، اکنون یک نقطه داغ شهری برای افراد محلی و مسافران تور تفلیس  است که به دنبال واحه ای خلاقانه و هنری هستند.  طراحی جالب در لابی و هنر خیابانی رنگارنگ در این منطقه باعث می شود بازدید از آن یکی از ارزشمندترین کارها برای انجام در  تور تفلیس انجام شود.


قدم زدن در اطراف ورا

ورا یکی از محله های مهم مرکز شهر است و پیاده روی در آنجا می تواند بسیار لذت بخش باشد. این محله با غذاهای سنتی رونق می گیرد و جمعیت بوهم و آرتیس در اینجا فوران میکنند. در این محله شیک و قدیمی که در آن به نظر می رسد هنر در هر گوشه ای منتظرتان است، گم شوید. برخی از نکات برجسته تور تفلیس در ورا جمع شده است از جمله هتل اتاق ها و لولیتا!


تورهای تفلیس


بهترین منظره از شهر تفلیس را میتوانید در جایی خارج از شهر بیابید.

پایتخت گرجستان در یک کوهستان واقع شده است، بنابراین فرصت های باورنکردنی زیادی برای دیدن آن از بالا وجود دارد. برای نفس گیرترین مناظر شهر،  ماشین های مسیر جاده ای شهر را به سمت دامنه کوه Trialeti سوار شوید.

 

شهر زیبای تفلیس


یک روز پر مشغله را در Arthouse  در تور تفلیس به پایان برسانید

هنگامی که مانند یک قهرمان به بالا و پایین شهر رفتید، لیاقت استراحت را دارید - و هیچ مکان بهتری از Arthouse Tbilisi نیست. در حالی که من به سه رستوران آن در بالا اشاره کردم ، تمام ایده پشت Arthouse این است که این یک تجربه همه جانبه است. شما می توانید یک روز کل را در اینجا ، بین سالن بدنسازی، باشگاه سلامتی و پشت بام دوست داشتنی بگذرانید. یک شب برای استراحت و لذت بردن از مناظر برگزار کنید.


سفر مجدد به منطقه یونسکو - Mtskheta

تنها در فاصله  30 دقیقه ای از تفلیس در متسخا، شهر باستانی و میراث جهانی یونسکو قرار دارد. این یکی از موارد اساسی برای انجام در تفلیس است! هنگامی که پایتخت پادشاهی گرجستان است، این شهر قدیمی جادویی پر از اماکن مقدس است و از جمله کارهایی که باید در  تور تفلیس انجام دهید. برخی از نکات برجسته شامل کلیسای جامع Svetitskhoveli و صومعه Jvari ، هر دو از قرون وسطایی است. Mtskheta یکی از قدیمی ترین شهرهای گرجستان است و احتمالاً مهمترین آن در کلیسای محلی ارتدکس است.

 

تور قیمت مناسب تفلیس


آنانوری

آنانوری یک شهر کوچک در 67 کیلومتری (یک ساعت و 20 دقیقه یا 41 مایل) شمال تفلیس است. یک قلعه قرون وسطایی در این منطقه قابل توجه است که بین دو رودخانه (Aragvi و Vedzatkhevi) در میان یک دره سرسبز است. قرارگیری قلعه فقط برای اهداف زیبایی شناسی نبوده است. این امر به صورت استراتژیک در اینجا قرار داده شده است تا اطمینان حاصل شود هیچ دشمن نمی تواند از دید آن خارج شود. این قلعه برای ساختمانی که ساخت آن در قرن سیزدهم آغاز شده، به طرز حیرت انگیزی به خوبی نگهداری می شود. می توان آن را با پای پیاده کاوش کرد و از بالا مناظر زیبایی را ارائه می دهد. ساعتی دیگر و نیم ساعت دیگر شمال آنانوری ، روستای کوچک استپانتسمیندا است که قبلاً با نام کازبیگی شناخته می شد. در اینجا می توانید از نماد کلیسای ترینیتی گرگتی دیدن کنید که در آن می توانید تصویر، سوغات، یو هرچیزی که بخواهید را تهیه کنید.


پل صلح تفلیس


دیوید جورج و سیغناقی 

این تور 11 ساعته شما را به صومعه دیدنی غار دیوید جورج واقع در منطقه کاکتی، درست در مرز با آذربایجان می برد. این صومعه در قرون وسطی توسط کاهنان ساخته شده است و برخی از غارهای موجود هنوز هم دارای نقاشی های دیواری باستانی هستند. این منظره کاملاً منحصر به فرد است در بخشی از سال مانند بیابان است و نیمه دیگر سرسبز است. از اینجا با شهر قدیمی جذابش به شهر زیبای سیغناقی می روید. در اینجا به یکی از معروف ترین شراب سازی های گرجستان می روید.. قبل از بازگشت به تفلیس ، در صومعه Bodbe ، درست در خارج از سیغناقی متوقف خواهید شد و در مورد سنت نینو یاد اطلاعاتی را خواهید گرفت.


تله کابین در تور تلیس

خوش منظره ترین تله کابین این شهر که در سال 2012 ساخته شد، از ساحل رودخانه اعتکاری در پارک ریک آغاز می شود. انتهای خط، قلعه معروف ناریكالا که در بالا ذکر شده است قرار دارد. این سواری فقط 1 لاری گرجستانی است(کمتر از 0.50 دلار) و فقط چند دقیقه طول می کشد. با این حال ، بهترین منظره از کل شهر را ارائه می دهد. برخی از تله کابین ها حتی دارای یک کف شیشه ای هستند. دوربین خود را آماده این تجربه هیجان انگیز در تور تفلیس کنید. 


تله کابین گرجستان


از باغ ملی گیاه شناسی گرجستان لذت ببرید

اولین بار که در قرن 17 کشف شد، این باغ هرگز از رشد خود متوقف نشده است. در سال 1845 رسماً این باغ گیاه شناسی اعلام شد (قبل از این بخشی از باغ سلطنتی بوده است)، و امروز باغ ملی گیاه شناسی گرجستان به مساحت بیش از 100 هکتار مساحت دارد. این باغ در دره زیر قلعه ناریکالا واقع شده است، این باغ دارای 4500 گونه مختلف گل از سراسر جهان است. در دهه 1990 ، این باغ گسترش یافت تا یک گورستان قدیمی مسلمان را در خود جای دهد. امروز بسیاری از قبرها را می توان دید. در داخل محوطه، یک مسجد آجر قرمز قرمز پیدا کردیم که در سال 1895 ساخته شده است. در داخل این مناطق زیبا، آبشارها، غرفه ها، پل ها و پوشش گیاهی تا آنجا که چشم میبیند، پیدا میشود. محیطی ایدئولوژیک برای هر کسی که به دنبال این است که یک ساعت یا دو ساعت از جهان خارج شود.


تور های تفلیس


از دریاچه لاکپشت ها دیدن کنید

دریاچه لاک پشت یک مکان مورد علاقه محلی برای سرزنش سریع در طول تابستان در حومه تفلیس است. دریاچه لاک پشت (Kus Tba) یک منطقه دوست داشتنی از آب است که در کوهپایه های کوه متاتسمیندا واقع شده است. این محوطه با مسیرهای جنگلی احاطه شده است که با پیاده روی در اطراف دریاچه از شهر می توانید  آرامش بگیرید. لاک پشت های زیادی در طول مسیر پیدا می کنید.

در یک روز گرم تابستان در تور تفلیس، استراحت در سواحل بسیار لذت بخش است. رستوران های زیادی در کنار ساحل و حتی در شناورهای خود دریاچه وجود دارد. آسانترین و سریعترین راه برای رسیدن به دریاچه لاک پشت با سیستم تله کابین تازه بازسازی و بازگشایی شده از مرکز شهر انجام می شود. این پیاده روی تقریباً 6 دقیقه طول می کشد.
خرید در بازار Dezerter Bazaar در تور تفلیس

این بازار تفلیس نام خود را از سربازان بیابانی می گذارد که در دهه 1920 از این بازار برای فروش اسلحه و تجهیزات خود استفاده کردند. واقعاً نامی محترم نیست، اما امروزه این بازار رشد کرده و به یکی از بزرگترین بازارهای شهر تبدیل شده است. این محلی است که ساکنین می توانند از محصولات تازه و محلی که تولید می شوند، به بازار عرضه کنند. میوه ، سبزیجات ، گوشت ، مرغ و ادویه جات ترشی جات. بازدید از بازار در تور تفلیس می تواند ساعت ها طول بکشد تا در بازار 2 هزار متر مربع سرگردان شوید. پیشنهاد می کنیم وقت خود را برای اکتشاف کلیه غرفه ها، چه در داخل خانه و چه در بیرون انجام دهید!


خیابان های تفلیس


اقامت در تور تفلیس

بیشتر کارهایی که باید در تور تفلیس انجام دهید در قسمت قدمی تفلیس واقع شده است. همچنین این منطقه بهترین منطقه برای ماندن است و میتواند انتخاب مناسبی برای ماندن و اقامت در تور تفلیس باشد. این شهر برای هر نوع بودجه ای گزینه برای ماندن دارد و می توانید با خیال راحت یک تور ارزان تفلیس یا تور لاکچری در تفلیس را تجربه کنید.


بازار سنتی تفلیس


بهترین زمان انتخاب تور تفلیس

 تور تفلیس یک انتخاب عالی برای بازدید در تمام طول سال است اما با این وجود، کمی آفتاب می تواند سفر شما به این شهر را بهتر کند. بهترین زمان برای بازدید از تفلیس در بهار (آوریل تا ژوئن) و پاییز (سپتامبر و اکتبر) خواهد بود. در طول تابستان دمای هوا به 30-35 درجه می رسد که هنوز هم در کل روز  میتوانید از شهر و دیدنی هایش بازدید کنید  اما عالی نیست و اگر با گرما میانه خوبی نداشته باشید ممکن است برایتان سخت باشد. 


راهای رسیدن به تفلیس

هر راهنمای سفر تفلیس به شما می گوید که فرودگاه بین المللی تفلیس نسبتاً کوچک است و حدود 20 تا 30 دقیقه با مرکز شهر فاصله دارد. این پروازها از بیشتر پایتخت های بالکان به علاوه برخی از شهرهای اروپای غربی و خاورمیانه انجام می شود. قبل از تصمیم گیری در مورد کارهایی که باید در تفلیس انجام دهید، حتماً پروازهای تور تفلیس خود را جستجو کنید. از آنجا که تور  تفلیس همچنان در لیست  تور ها و شهرها پر بازدید ظاهر می شود، جای تعجب نیست شلوغ باشد.


خانه های تفلیس


سفر به گرجستان امروزه به دلیل اینکه نیازی به اخذ ویزا ندارد در بین ایرانی های بسیار محبوب است و همه ساله ایرانیان بسیاری از طریق های مختلفی تور تفلیس را برای تعطیلات و استراحت خود انتخاب می کنند. میتوانید از راه های مختلفی به این شهر برسید یکی از راه ها استفاده از ماشین شخصی است.  می توانید از آذربایجان به عنوان مسیر خود استفاده کند. مسیر  سفر از آذربایجان به گرجستان های نسبتا ناهموار  خواهد بود و به همین دلیل که خیلی مورد استقبال قرار نمی گیرد. برای ورود به گرجستان از این راه باید از طریق مرز زمینی بیله سوار و یا آستارا به جمهوری آذربایجان بروید. و از عبور از مرزهای زمینی تستیل خیدی-پل قرمز وارد گرجستان عبور کنید. نکته ای که مهم است این است ک  در تور تفلیس اگر گذرنامه شما مهر ارمنستان را داشته باشد، مسئولین مرزی جمهوری آذربایجان اجازه ورود و سفر به شما را نخواهند داد! 

گر بخواهید از راه ارمنستان به تفلیس بروید، مسیر شما با شهر تبریز آغاز می شود. و سپس از  تبریز باید راه خود را به سمت جلفا ادامه دهید و بعد از آن وارد جاده سه رود شوید تا مرز نوردوز برسید. مسافرانی که از این مسیر، یعنی از طریق مرز جلفا یا همان نوردوز وارد خاک ارمنستان شوند، جاده های کوهستانی ارمنستان پیش رویشان است.

مرز ساداخلو مرزی ترین نقطه از ارمنستان به کشور گرجستان است. با اینکه مسیر منتهی به گرجستان از طریق جاده های کوهستانی ارمنستان زیبا است اما چون بسیار پر پیچ و خم است می تواند بسیار خطرناک باشد. 

یکی دیگر از راه ها استفاده از جاده های کشور ترکیه است. در ابتدا باید به مرز بازرگان بروید. فاصله تبریز و مرز بازرگان در حدود ۲۰۰ کیلومتر است.

مرز سارپی مرز اصلی بین این دو کشور است و در  شهری به همین نام وجود دارد.  سارپی و باتومی تنها ۲۰ کیلومتر با یکدیگر فاصله دارند و می تواند انتخاب مناسبی برای ادامه سفر شما باشد. یکی دیگر از راه هایی که پیش روی شماست استفاده از مرز واله است. که در بین دو شهر واله در کشور گرجستان و شهر پوسوف در ترکیه قرار دارد. فاصله تفلیس نزدیک به ۲۰۰ کیلومتر است. اگر قصد سفر از راه ترکیه را دارید حتما پیش از رسیدن به مرز بازرگان برای تعویض پلاک خود اقدام نمایید. فاصله بین مرز بازرگان و مرز باله هم در حدود ۳۸۰ کیلومتر است. مرز سارپی یکی از بهترین مسیرها است که برای تور تفلیس می توانید انتخاب کنید، چرا که جاده های ترکیه از امن ترین و بهترین راه های برای سفر شما هستند.


بناهای تفلیس


گردش در تور تفلیس

پیاده روی: تفلیس و خیابان های کوچک جذاب آن خارق العاده است که با پیاده روی می توانید آن ها را  کشف کنید. مسافت کارهایی که باید در تفلیس انجام شود نسبتاً کوتاه استو پیاده روی میتواند یکی از بهترین راه ها برای گردش در تور تفلیس باشد. 

حمل و نقل عمومی: اتوبوس های زرد و مترو  در تور تفلیس بسیار ارزان هستند و مسافت بیشتری پوشش می دهند که گردش در شهر را راحت تر میکنند.  پرداخت در اتوبوس انجام میشود و مترو با کارت "Metromoney" .

تاکسی:  تاکسی ها در تفلیس در همه جا وجود دارند و آماده ارائه سرویس هستند اما قبل از ورود به ماشین در مورد قیمت توافق کنید. برنامه تاکسی بولت راحت کار می کند و به شما  پیشنهاد های قیمت مناسب می دهد و به راحتی می توانید از آنها استفاده کنید.


در تور تفلیس چه چیزهایی را بخوریم؟

غذای گرجی نتیجه قرن ها تبادل فرهنگی بین گرجی ها و فرهنگ های اطراف آن است. امروزه ، آن عطر و طعم محلی خاص ، گوشت و برخی از سبزیجات سنگین ، در سراسر منطقه مجسوس است. بهترین رستوران های تفلیس به این میراث آشپزی افتخار می کنند و با آماده سازی های سنتی و جدیدتر بازی می کنند. برخی از غذاهای نمادین که رستوران های معروف در گرجستان سرو می کنند شامل خاچاپوری (نان پنیر) ، خینکالی (کوفته های بزرگ) ، فخالی (پوره و سبزیجات) و البته شراب محلی است. تا آنجا که ممکن است انواع مختلف منطقه ای را امتحان کنید: شما از آن پشیمان نخواهید شد.  این فقط تأثیر بهترین رستوران های تفلیس است!

 

غذای سنتی تفلیس


فرهنگ غذایی در تفلیس بسیار زیاد  و متنوع است. رستوران های سنتی که غذاهای خوشمزه گرجی را سرو می کنند. جزو مواردی است که باید حتما در تور تفلیس مدنظر قرار دهید. در تور تفلیس یک غذای سنتی جورجیایی بخورید، هر چه ممکن است! به طور جدی، غذاهای گرجستان خوشمزه است! از جمله رستوران هایی که به گردشگران توصیه می شود بروند: ماچاخلا و میخانه تاشو (خیابان لرمانتوی 6 ، تفلیس، گرجستان) . برای خوردن  بهترین خینکالی در تفلیس، به رستوران Pasanauri  Rustaveli  (خیابان Griboedov 37) بروید.

در هر کجای دنیا ، اگر می خواهید در مورد مکان و مردم آن منطقه  اطلاعات بیشتری کسب کنید، بازدید از بازار مواد غذایی محلی مکان خوبی برای شروع است. اگر می خواهید درک خود را از غذای گرجی و از این رو فرهنگ عمیق تر کنید، صرفا چند ساعت سرگردانی در بزرگترین بازار روباز تفلیس، تقریباً جزو ضروریات تور تفلیس است.


کچاپوری
تور های تفلیس

هیچ پیشنهادی یافت نشد!